pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 8 grudnia 2020
  • wyświetleń: 539

Przepływowy Sterylizator powietrza UV-C - kiedy stosujemy?

Materiał partnera:

Czym są są olejki eteryczne? Olejki eteryczne to esencje z roślin. Te lotne mieszaniny posiadają w swoim składnie nawet kilkaset związków organicznych. Zostały wydestylowane i przygotowane w taki sposób, aby dostarczyć jak największa moc naturalnych korzyści.

Przepływowy Sterylizator powietrza UV-C - kiedy stosujemy?


Dezynfekcja pomieszczeń oraz przedmiotów jest niezwykle ważna. Szczególnie należy ją wykonywać w pomieszczeniach, w których występuje największa ilość odwiedzających osób. Dbanie o bezpieczeństwo nie narażając zdrowia innych ludzi to priorytet zwłaszcza w placówkach medycznych, laboratoriach itp. Tam występuje największe skupisko bakterii, wirusów, które są łatwe do dalszego przeniesienia. Chcąc zapewnić czyste powietrze stosuje się przede wszystkim sterylizatory powietrza UV-C gwarantujące dezaktywację.

Technologia UV-CZastosowanie ultrafioletowej technologii opierającej się wyłącznie na promieniowaniu UV-C to jedna z najbardziej skutecznych metod w walce z niezdrowymi szkodnikami. Długość tej fali mieści się w granicy 250 - 280 nm. To promieniowanie działa w ten sposób, że zmieniając strukturę cytoplazmatycznych białek wraz z nukleinowymi kwasami doprowadza do znacznej zmiany w budowie drobnoustroju, a dokładniej w jego DNA.

Skutkiem tego jest całkowite zniszczenie zalegającego patogenu zaledwie w ciągu kilku sekund. Wirusy zawierają tzw. kapsyd, który stanowi osłonkę. Promieniowanie UV-C musi przejść przez nią, żeby zniwelować danego wirusa, aby nie zainfekował on ludzi. To promieniowanie stosuje się od lat w celu skutecznego i trwałego jak również bezpiecznego odkażania. UV-C to wysokoenergetyczne promieniowanie.

Sterylizator powietrza UV-CSterylizator UV generuje ultrafioletowe promieniowanie jednocześnie niszcząc zalegające mikroorganizmy takie jak chorobotwórcze drobnoustroje. Sterylizator powietrza UV-C jest innowacyjnym i zarówno wysokowydajnym oraz w pełni bezpiecznym urządzeniem do zwalczania wirusów, pleśni, grzybów oraz bakterii i drobnoustrojów.

Dodatkowo zawiera on filtr węglowy. Opracowali go doświadczeni polscy inżynierowie. Na pracę nałożyły się przeprowadzone badania naukowe. Sterylizator jest przeznaczony do wykonywania ciągłej pracy. Sterylizator powietrza UV-C (https://medikapoland.pl/pl/38-sterylizator-tunelowy-uv-c), wykorzystując emitujące lampy promieniowanie typu UV-C w efekcie wyzwala fotochemiczne reakcje.

Sterylizator powietrza UV-C - działanieLampy przepływowe działają zgodnie z zasadą wymuszonego przepływu powietrza. Wykorzystując promieniowanie UV-C do wykonania sterylizacji powietrza, stosuje się działanie wewnętrznej dezynfekcyjnej komory tego urządzenia. Jest ono pobierane z pomieszczenia, które obecnie jest dezynfekowane, a następnie trafia do zamkniętej komory. Promienniki typu UV-C znajdują się już w niej.

Powietrze przepływa przez znajdujący się wewnątrz sterylizacyjny kanał, który jest wyposażony w dwie pary wentylatorów. Zarówno długość kanału w połączeniu z promiennikami UV-C o bardzo wysokim natężeniu danego promieniowania przyczyniają się do neutralizacji drobnoustrojów, wirusów, bakterii itp. gwarantując czyste powietrze, które wydostaje się na zewnątrz z urządzenia.

Przepływ powietrza realizuje się poprzez wydajne i jednocześnie ciche magnetyczne turbiny. Niski poziom hałasu wynosi zaledwie 20dB. Przez jedną godzinę, sterylizator przepływowy jest w stanie wysterylizować powietrze aż 2 metrów w promieniu. Lampy UV nie potrzebują dodatkowo zastosowania chemicznych środków mające negatywny wpływ na ludzkie zdrowie.

sterylizator-powietrza-uv-c


Sterylizator powietrza przepływowy - zaletyTo urządzenie posiada bardzo wiele zalet. Najważniejszą z nich jest skuteczność w niszczeniu występujących niezdrowych wirusów, bakterii itp. Sterylizator przepływowy powietrza zawiera w swoim wyposażeniu węglowy filtr oczyszczający powietrze z odorów czy innych związków.

Następnym jego wyposażeniem są również promienniki typu UV-C. Kolejną ważną zaletą jest brak możliwości działania chemicznych produktów czy też ozonu, a dodatkowo w trakcie pracy nie powstają żadne poprodukcyjne odpady. Inną istotną pozytywną cechą urządzenia jest to, iż w czasie pracy produktu, można być w pomieszczeniu bezpiecznym.

Promieniowanie UV-C nie dociera do Ziemi, ponieważ jest ono wchłaniane przez atmosferę. Sterylizator jest energooszczędny, a na zewnątrz producent zaopatrzył go w specjalne zabezpieczenia chroniące przez otwarciem jak również chroniące przed ewentualnym wydostaniem się na zewnątrz promieniowania typu UV-C.

PodsumowanieSterylizacja powietrza jest niezwykle ważna. Do najczęstszych rodzajów zakażeń w gabinetach można wskazać m.in. zakażenie: bakteryjne, wirusowe, pasożytnicze czy także grzybicze. Warto wybrać odpowiedni sprzęt przeznaczony do wykonania czyszczenia powietrza, aby zapewnić poczucie zdrowia nie tylko sobie, ale również pacjentom szczególnie w medycznych gabinetach, bowiem ludzkie zdrowie jest najważniejsze. Mając do dyspozycji bezpieczne urządzenia, należy z nich korzystać.

Źródło: Medikapoland.pl