pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 8 grudnia 2020
  • wyświetleń: 543

Czy laserowa korekcja wzroku ma jakieś wady?

Materiał partnera:

Operacja oczu — brzmi bardzo poważnie i nie dziwi to, że pacjent przed podjęciem decyzji odczuwa lęk i obawia się, czy taka decyzja nie poniesie za sobą niemiłych konsekwencji. Stąd, zanim podejmiemy pierwsze kroki w celu poprawy swojego komfortu życia, warto zdobyć wiedzę oraz znaleźć odpowiednie miejsce do wykonania takiego zabiegu.

Czy laserowa korekcja wzroku ma jakieś wady?

Laserowa korekcja wzroku i opinie o tym zabiegu sięga lat 90. XX wieku, gdyż zabieg ten wykonuje się już niemal 30 lat. W tym czasie wykonano go milionom ludzi na całym świecie i poprawiło im komfort życia. Zabieg ten służy korygowaniu - na stałe - wad wzroku takich jak dalekowzroczność, krótkowzroczność i często im towarzyszący astygmatyzm.

Kilka zasadOczywiście, jak każdy zabieg, jest to pewna ingerencja w ciało człowieka, a każda taka ingerencja niesie za sobą pewne skutki uboczne. Jednak niemal wszystkich da się uniknąć, stosując się do kilku zasad:

  • Bądź uczciwy. Przed zabiegiem zawsze następuje jedna lub więcej konsultacji lekarskich, celem właściwej diagnostyki oraz skierowaniu na zabieg. Jeśli na coś pacjent choruje, bierze jakieś leki — trzeba o tym wszystkim powiadomić lekarza. Wówczas decyzja o metodzie i zakresie korekcji będzie najlepiej podjęta, a co za tym idzie — pacjent będzie właściwie zaopiekowany.
  • Słuchaj lekarza. Zespół specjalistów, po zabiegu zawsze przekazuje pacjentowi kilka zaleceń, których przestrzeganie zabezpieczy oczy w najbardziej wrażliwym czasie, tj. zaraz po zabiegu, a potem pozwoli na spokojne gojenie się oka w sposób niemal niezauważalny.
  • Wybierz placówkę, która posiada odpowiedniej klasy specjalistów oraz nowoczesny sprzęt.
  • Takie miejsce pozwoli na profesjonalne podejście do problemu pacjenta, wada wzroku będzie prawidłowo skorygowana, a pacjent będzie miał zapewnione poczucie bezpieczeństwa.


Najczęstsze skutki uboczneAby rozwiać wątpliwości, prześledźmy kilka najczęstszych skutków ubocznych, z jakimi możemy się spotkać, kiedy interesuje nas laserowa korekcja wzroku. Opinie pacjentów i zgłaszane przez nich dolegliwości głównie skupiają się na tych kilku kwestiach. Oczywiście, niemal wszystkie z nich mijają wraz z gojeniem się oka.

  • Odczucie suchości oka — mija w ciągu kilka tygodni po zabiegu. W tym czasie stosuje się zakraplanie oczu sztucznymi łzami.
  • Efekt poświaty i aureoli — jest to spowodowane tym, że oko mu się "nauczyć" widzieć na nowo, szczególnie wieczorami i nocą. Efekt mija do kilku tygodni.
  • Zapalenie rogówki — bardzo rzadkie powikłanie. Zastosowanie się do zasad postępowania po zabiegu skutecznie zapobiega zapaleniu. Wystarczy stosować zapisane przez lekarza krople mająca działanie antybakteryjne.
  • Niepełna korekcja — nie każdą wadę da się wyeliminować w całości, ale te kwestie są bardzo indywidualne i o tym pacjent jest powiadamiany już na etapie wstępnych konsultacji przez lekarza specjalistę.


Podsumowując, laserowa korekcja oczu to zabieg szybki, bezpieczny, a wykonany w certyfikowanej placówce zapewnia pacjentowi nową jakość życia oraz bezpieczeństwo podczas jego wykonywania.
Więcej informacji znajdziesz na blikpol.pl/opinie