pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 10 grudnia 2020
  • 13 grudnia 2020
  • wyświetleń: 11405

Jedna oferta na budowę PCKul-u - o blisko 25 mln zł wyższa od założeń UM

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "PCKul - nowa siedziba" podaj

Początkiem listopada Urząd Miejski ogłosił przetarg na realizację budowy sali widowiskowej Pszczyńskiego Centrum Kultury z uwzględnieniem funkcji sportowo-rekreacyjnych wraz z infrastrukturą techniczną i zagospodarowaniem terenu. 7 grudnia dokonano otwarcia ofert. Okazuje się, że jedyna oferta, która została złożona w wymaganym terminie, jest wyższa o prawie 25 mln zł niż kwota, jaką miasto planuje przeznaczyć na tę inwestycję.

Koncepcja nowej siedziby Pszczyńskiego Centrum Kultury z salą kinową
Koncepcja nowej siedziby Pszczyńskiego Centrum Kultury z salą kinową · fot. UM Pszczyna


7 grudnia o godzinie 10.00 upłynął termin składania ofert na budowę nowej siedziby Pszczyńskiego Centrum Kultury. Do tego czasu wpłynęła oferta od jednego wykonawcy. To konsorcjum firm: Firma Budowlana Mazur Sławomir Mazur oraz PB MAZUR Sp.z o.o. z Jankowic. Kwota zaproponowana przez oferenta wynosi 48.976.581,69 zł. Warto dodać, że przed otwarciem ofert zamawiający, czyli Urząd Miejski, podał wysokość środków, jakie zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, tj. 24.000.000,00 zł brutto.

W środę, 9 grudnia w Biuletynie Informacji Publicznej pojawiła się informacja o unieważnieniu postępowania przetargowego. Jak czytamy w uzasadnieniu: "W postępowaniu o udzielenie zamówienia prowadzonym w trybie przetargu nieograniczonego została złożona oferta, której cena przewyższa kwotę jaką Zamawiający zamierzał przeznaczyć na realizację zadania".

Koncepcja nowej siedziby Pszczyńskiego Centrum Kultury z salą kinową
Koncepcja nowej siedziby Pszczyńskiego Centrum Kultury z salą kinową · fot. UM Pszczyna


Przypominamy, że przedmiot zamówienia obejmował budowę nowego obiektu Pszczyńskiego Centrum Kultury wraz z infrastrukturą techniczną, w którego skład wchodzi: budynek główny, budynek gospodarczy, elementy małej architektury: górka zielona z "amfiteatrem" i estradą, mur oporowy podtrzymujący zielony stok od ul. Bielskiej, a także infrastruktura drogowa (place, chodniki, drogi, parkingi).

Głównymi pomieszczeniami w nowym centrum kultury, które będzie zlokalizowane na działce między ulicami Bielską i Bednorza, będą Sala Główna na około 500 osób oraz mniejsza Sala Kinowa. Ich rozdzielenie pozwoli na równoczesną organizację imprez, wykładów, konferencji, spotkań oraz seansów filmowych.

Koncepcja nowej siedziby Pszczyńskiego Centrum Kultury z salą kinową
Koncepcja nowej siedziby Pszczyńskiego Centrum Kultury z salą kinową · fot. UM Pszczyna


W nowym gmachu Pszczyńskiego Centrum Kultury pojawią się także nowoczesne sale warsztatowe z wyjściem na zieleń, zaprojektowane z myślą o różnego rodzaju zajęciach, m.in. tanecznych, wokalnych, malarskich i ceramicznych.

Koncepcja skupia się również na otoczeniu budynku. Teren zostanie tak zagospodarowany, by mógł służyć nie tylko w czasie wydarzeń kulturalnych, ale pełnił także funkcję małego parku dla osób spacerujących. Ponadto projekt zakłada wyznaczenie parkingu na kilkadziesiąt samochodów, co wspólnie z parkingiem miejskim znajdującym się po drugiej stronie ulicy Bielskiej zapewni blisko 200 miejsc.

BM / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

PCKul - nowa siedziba

Budowa nowej siedziby Pszczyńskiego Centrum Kultury jest jednym z największych przedsięwzięć inwestycyjnych gminy Pszczyna w ostatnich latach. Nowa siedziba PCKulu warta około 40 milionów złotych ma być gotowa w 2023 roku. Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "PCKul - nowa siedziba" podaj