pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 8 grudnia 2020
  • wyświetleń: 753

Sprzęt trafił do dzieci z rodzin zastępczych i domów dziecka

Zakupione przez powiat pszczyński sprzęty komputerowe i multimedialne oraz środki ochrony osobistej trafiły do 91 rodzin zastępczych, dwóch rodzinnych domów dziecka oraz dwóch placówek opiekuńczo-wychowawczych. Dodatkowo wyposażone zostały cztery miejsca kwarantanny w pszczyńskim Centrum Wsparcia Dziecka i Rodziny.

ORPZ
Sprzęt trafił do dzieci z rodzin zastępczych i domów dziecka · fot. Powiat


Dzieci wychowujące się w rodzinach zastępczych, rodzinnych domach dziecka i placówkach opiekuńczo-wychowawczych w powiecie pszczyńskim otrzymały sprzęt elektroniczny, w tym m.in. 55 laptopów z oprogramowaniem, 21 urządzeń wielofunkcyjnych z tonerami, słuchawki i myszy komputerowe. Powiat pszczyński wyposażył także niemal 350 osób w środki ochronne i dezynfekcyjne - maseczki, rękawiczki oraz płyny.

Centrum Wsparcia Dziecka i Rodziny "Ostoja" i "Przystań" w Pszczynie otrzymały meble i tekstylia do wyposażenia czterech miejsc kwarantanny oraz termometry, ozonatory, maski do ozonowania, miernik ozonu w powietrzu, dozownik automatyczny do dezynfekcji rąk i odkurzacz piorący.

- Na zakup sprzętu komputerowego i multimedialnego, środków ochrony osobistej oraz wyposażenia miejsc kwarantanny wydatkowaliśmy blisko 230 tys. zł. Wsparcie trafiło do 91 rodzin zastępczych, dwóch rodzinnych domów dziecka i dwóch placówek opiekuńczo-wychowawczych - mówi Damian Cieszewski, wicestarosta pszczyński i dodaje, że zakupiony sprzęt ułatwi dzieciom naukę w trybie zdalnym.

Powiat pszczyński na realizację zadania w ramach projektu "Wsparcie dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej w okresie epidemii COVID-19" pozyskał dofinansowanie z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój na lata 2014-2020. Środki pochodzą z Europejskiego Funduszu Społecznego i budżetu państwa.

logotyp

BM / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.