pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 7 grudnia 2020
  • wyświetleń: 7307

W Goczałkowicach wybudowany zostanie zbiornik retencyjny

W rejonie ul. Zimowej w Goczałkowicach-Zdroju wybudowany zostanie zbiornik retencyjny o pojemności 15 tys. m3. Urząd Gminy ogłosił przetarg na wykonanie inwestycji.

W rejonie ul. Zimowej w Goczałkowicach-Zdroju wybudowany zostanie zbiornik retencyjny
W rejonie ul. Zimowej w Goczałkowicach-Zdroju wybudowany zostanie zbiornik retencyjny · fot. UG Goczałkowice-Zdrój


- Wybudujemy zbiornik retencyjny, żeby zwiększyć bezpieczeństwo przeciwpowodziowe w tej części Goczałkowic. W przypadku nawalnych opadów zbiornik będzie łapał wodę, która po zakończeniu opadów trafi do Potoku Goczałkowickiego. To bardzo ważna inwestycja, która zabezpieczy mieszkańców przez zalewaniem - mówi Gabriela Placha, wójt gminy Goczałkowice-Zdrój.

Przedmiotem zamówienia jest budowa zbiornika retencyjnego w okolicy ul. Zimowej wraz z kanalizacją deszczową oraz infrastrukturą towarzyszącą. Zbiornik z dnem o wymiarach 70,5 x 39 m będzie miał ok. 15 tys. m3 pojemności, 4,5 m głębokości i powierzchnię 0,5 ha. Zostanie wyłożony płytami betonowymi. Powyżej zbiornika powstanie infrastruktura towarzysząca do przechwytywania wody z większego obszaru zlewni.

W ramach inwestycji wybudowana zostanie kanalizacja deszczowa pomiędzy ul. Zimową a Główną, która będzie odprowadzała wodę ze zbiornika do Potoku Goczałkowickiego. Część prac wykonano już w 2018 r., przy okazji przebudowy ul. Głównej. Odtworzona zostanie też nawierzchnia wzdłuż kanalizacji deszczowej. Wykonawca będzie zobowiązany uzyskać pozwolenie na użytkowanie dla wybudowanego obiektu.

Inwestycja będzie prowadzona w ramach Strategii poprawy bezpieczeństwa przeciwpowodziowego. Oferty w ogłoszonym przez Urząd Gminy przetargu można składać do 11 grudnia. Prace będą realizowane w przyszłym roku.

BM / pless.pl
źródło: UG Goczałkowice-Zdrój

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.