pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 5 grudnia 2020
  • wyświetleń: 739

Jak wybrać meble do salonu?

Materiał partnera:

Urządzanie salonu to niemałe wyzwanie. Wymaga ono bardzo przemyślanej koncepcji, która pozwoli zorganizować funkcjonalną przestrzeń, w której można podejmować różnego rodzaju aktywności. Bardzo ważnym elementem całego projektu jest wybór odpowiednich mebli.

Myśl całościowo
Salon z jadalnią
Sfera wypoczynkowa

Myśl całościowoPrzy wyborze mebli do salonu kluczowa powinna być ich funkcjonalność. Dlatego też warto zacząć od zaprojektowania ich położenia w salonie. Ważne, aby ustawić je tak, by wokół nich można było zorganizować konkretne strefy - do pracy, relaksu, wspólnych posiłków w przypadku salonu połączonego z jadalnią. Wybór mebli do salonu jest obecnie ogromny. Dostępne są zarówno pojedyncze narożniki, sofy, stoły, krzesła, fotele, jak i całe zestawy. Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na zakup mebli z różnych kolekcji czy też postawisz na zestawy proponowane przez salony meblowe, pomyśl o ich ustawieniu, wielkości, dodatkowych funkcjach, jakie mogą spełniać.

Salon z jadalniąW przypadku salonu połączonego z jadalnią jednym z pierwszych zakupów powinien być oczywiście stół. Bogatą ofertę znajdziesz na przykład tutaj: https://mebelhome.pl/pl/c/STOLY/67. Powinien być on przede wszystkim odpowiednio duży, aby zmieścili się przy nim wszyscy domownicy. Warto jednak uwzględnić także możliwość przyjmowania gości. Do stołu od razu najlepiej dobrać odpowiednie krzesła: https://mebelhome.pl/pl/c/KRZESLA/55. Te z kolei powinny dopasowane nie tylko pod względem estetycznym. Koniecznie sprawdź ich wysokość, rodzaj oparcia, możliwość ustawienia przy konkretnym blacie. Nie musisz jednak koniecznie kupować zestawu stołu z krzesłami. Bardzo ciekawy wizualnie efekt może dać zestawienie mebli z różnych kolekcji. Wymaga to oczywiście szczególnego wyczucia, natomiast nieco kontrastowe, nieoczywiste połączenia mogą dać finalnie bardzo ciekawy efekt. Pamiętaj przy tym, że kluczowe będzie ustawienie całego zestawu w przestrzeni tak, aby dojście do stołu możliwe było z każdej strony. Koniecznie zadbaj o stworzenie ciągów komunikacyjnych między częścią jadalną a kompletem wypoczynkowym, tak aby przejście między jedną a drugą strefą było jak najwygodniejsze.


Sfera wypoczynkowaNajważniejszą częścią salonu jest przestrzeń wypoczynkowa. Ją z kolei organizuje się wokół narożnika (sprawdź: https://mebelhome.pl/pl/c/NAROZNIKI/131) lub sofy. Niezależnie, jaki komplet wypoczynkowy wybierzesz, ważne jest dobranie do niego odpowiedniego stolika kawowego lub ławy, na której można ułożyć podręczne przedmioty, postawić kawę lub herbatę, deser lub inne przekąski. Kluczowe w wyborze narożnika jest z kolei uwzględnienie liczby osób, którym ma on służyć, a także jego odpowiedniego ustawienia w kierunku telewizora, ekranu, projektora. Obecnie bardzo ciekawym i niebanalnym rozwiązaniem są meblościanki z miejscem na telewizor. Wokół niego można wtedy ustawić różnego rodzaju dekoracje, kwiaty albo stworzyć niebanalną biblioteczkę. Współczesne meble pod telewizor lub większe meblościanki dają bardzo wiele możliwości aranżacyjnych, występują w różnych modelach, które pozwalają bez problemu dopasować je do określonego rodzaju aranżacji.