pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 4 grudnia 2020
  • wyświetleń: 776

Zapanuj nad wstydliwym problemem nietrzymania moczu

Materiał partnera:

Nietrzymanie moczu to przypadłość, z powodu której cierpi coraz większa grupa osób. Choć kojarzy się głównie z kobietami, to dotyka również mężczyzn. Sposobem na zapanowanie nad tym wstydliwym problemem są wkładki urologiczne, dopasowane do potrzeb obojga płci.

1.Z czym wiąże się nietrzymanie moczu?
2. Jak działają wkładki urologiczne?

Nietrzymanie moczu jest chorobą przewlekłą, którą jednak z powodzeniem można leczyć. Ze względu na wstydliwy charakter, zaledwie 1 na 3 pacjentów decyduje się na konsultację z lekarzem, a większość z wizytą u specjalisty zwleka nawet kilka lat.

Z czym wiąże się nietrzymanie moczu?Prawidłowo działający pęcherz moczowy pozwala na w pełni kontrolowane wydalanie moczu. Gdy jego część zawodzi, np. na skutek zmian hormonalnych lub obniżonego napięcia mięśni, mocz wypływa w sposób niekontrolowany, zarówno w postaci niewielkich kropelek, jak i obfitego strumienia. Bez względu na ilość wypływającego samoistnie moczu, problem ten rodzi wiele niedogodności, z których największą jest przemoczona bielizna i wydobywający się z niej nieprzyjemny zapach. Temu da się jednak zapobiegać, stosując wkładki urologiczne dla mężczyzn lub kobiet, dostępne w ofercie https://seni.pl/pl_PL/kategoria/seni-dla-kobiet.

Jak działają wkładki urologiczne?Wkładki urologiczne cieszą się dużym powodzeniem. Są to specjalne wkładki higieniczne, nastawione na wchłanianie i odprowadzanie od skóry moczu. Działają podobnie jak damskie podpaski z tą różnicą, że ich budowa jest dostosowana do struktury moczu, a nie innych wydzielin ciała. Wybór tego typu produktów na rynku jest ogromny. Opcję dla siebie znajdą zarówno panie, jak i panowie, i to w wielu wersjach, różniących się od siebie poziomem chłonności. Wkładki męskie różnią się budową od tych dla pań - producenci dostosowali ich kształt do anatomii męskich organów tak, aby chronić panów przed przemoczeniem bielizny i zapobiegać przedostawaniu się wilgoci na zewnątrz wkładki. Jednymi z najpopularniejszych wkładek urologicznych dla panów są te marki Seni, dostępne na https://seni.pl/pl_PL/kategoria/seni-dla-mezczyzn.

Rodzaj wybranej wkładki zależy od skali problemu. Dla tych pacjentów, dla których wkładki urologiczne to za mało, przeznaczone są majtki chłonne z https://seni.pl/pl_PL/typ-produktu/majtki-chlonne. To specjalna bielizna stworzona dla osób ze średnią lub ciężką inkontynencją, które wciąż chcą pozostać aktywne. Chłonne majtki zakłada się jak zwykłą bieliznę, są wygodne i bezpieczne, a przy tym zapewniają znakomite odprowadzanie wilgoci i neutralizację zapachu.