pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 4 grudnia 2020
  • 5 grudnia 2020
  • wyświetleń: 2469

Od dziś nie trzeba wozić prawa jazdy. Ułatwienia dla kierowców

Weszły w życie przepisy wprowadzające ułatwienia dla właścicieli pojazdów i kierujących pojazdami oraz uproszczenia w procedurach związanych z rejestracją pojazdów.

dowód rejestracyjny
Koniec z wymianą dowodu rejestracyjnego, kiedy brak miejsca na pieczątki · fot. pless.pl


Koniec z wymianą dowodu rejestracyjnego, kiedy brak miejsca na pieczątki

Od 4 grudnia 2020 r. w przypadku braku miejsca na pieczątki ze stacji diagnostycznej potwierdzającej ważność badań technicznych, nie trzeba już wymieniać dowodu rejestracyjnego pojazdu. Ustawodawca przewiduje możliwość wyrobienia nowego dokumentu, jeśli kierowca wyrazi taką wolę.

Prawo jazdy on-line

Od 5 grudnia 2020 r. kierujący pojazdami posiadający polskie prawo jazdy będą zwolnieni z obowiązku posiadania przy sobie i okazywania dokumentu podczas kontroli drogowej na terytorium Polski. Dane i uprawnienia kierowcy podczas kontroli drogowej będą sprawdzane w centralnej ewidencji kierowców.

- Co ważne, w myśl przepisów zwolnienie z wożenia przy sobie prawa jazdy nie oznacza, że znika obowiązek posiadania prawa jazdy, jako dokumentu uprawniającego do kierowania pojazdem. Już teraz kierowcy nie muszą wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i potwierdzenia polisy OC. 5 grudnia wejdzie w życie możliwość jazdy bez blankietu w kieszeni - mówi Grzegorz Kuś, naczelnik Wydziału Komunikacji i Transportu w Starostwie Powiatowym w Pszczynie.

Pojazd zarejestruje starosta w miejscu czasowego zamieszkania

Nowelizacja ustawy wprowadza możliwość rejestracji pojazdu lub czasowej rejestracji na wniosek właściciela, również przez starostę właściwego ze względu na miejsce czasowego zamieszkania, a także czasowej rejestracji pojazdu na wniosek właściciela w przypadku konieczności przejazdu z miejsca jego zakupu lub odbioru, również przez starostę właściwego dla miejsca zakupu lub odbioru pojazdu. Data wejścia w życie - 4 grudnia 2020 r.

BM / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.