pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 5 grudnia 2020
  • wyświetleń: 2549

Tegoroczne Mikołajki bez wielkich wydarzeń na rynku

W tym roku nie odbędzie się tradycyjne Budzenie św. Mikołaja i spotkanie jego imienników. Z powodu pandemii Urząd Miejski wspólnie z Miejskim Ośrodkiem Rekreacji i Sportu w Pszczynie podjęły decyzję o odwołaniu wydarzeń.

Budzenie Św. Mikołaja w Pszczynie - 06.12.2019 r.
Budzenie Św. Mikołaja w Pszczynie - 06.12.2019 r. · fot. Andrzej Grynpeter


Corocznie 6 grudnia spotykamy się na pszczyńskim rynku, by najpierw wybudzić św. Mikołaja, który obsypuje najmłodszych mieszkańców upominkami, a następnie pięknym zwyczajem obdarować jego imienników paczkami słodyczy i tym samym rozpocząć świąteczny sezon zimowy. W 2020 roku byłoby to czternaste spotkanie. Niestety, z powodu pandemii w tym roku nie będzie mikołajkowej imprezy.

- W tym trudnym czasie przesyłamy życzenia imieninowe stu osiemdziesięciu imiennikom świętego Mikołaja - mieszkańcom naszej gminy. Najstarszy Mikołaj ma 80 lat, najmłodszy - niewiele ponad miesiąc. Trzech Mikołajów obchodzi również tego dnia urodziny. Wszyscy mają wspólną cechę: mają na imię Mikołaj! W gminie jest też Nikos i Nikolaus oraz dziesięciu panów Mykola - piszą urzędnicy.

BM / pless.pl, źródło: UM Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.