pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 2 grudnia 2020
  • wyświetleń: 1039

Software house. Gdzie kupić dedykowane aplikacje dla firmy?

Materiał partnera:

Jak wyglądało Twoje wyobrażenie o prowadzeniu biznesu 15, 20 lat temu? Być może wtedy jeszcze nie zdarzało Ci się o tym myśleć. A może w Twojej głowie był bardzo powszechny wówczas obraz. Zakłada się firmę, inwestuje w dobrą reklamę i sukces jest w zasięgu ręki. Oczywiście wtedy, kiedy przedsiębiorstwo oferuje wartościowe produkty i zapewnia wysoki poziom obsługi klienta.

Co się zmieniło? Dlaczego dedykowane oprogramowanie jest potrzebne?Tutaj trzeba wspomnieć o pewnym samonakręcającym się mechanizmie. Czego chcą konsumenci? Szerokiego dostępu do towarów i usług. Czego pragną przedsiębiorcy? Szerokiego dostępu do klientów. Co zaspokaja potrzeby obu grup? Internet.

Co wynika z masowej migracji biznesu do Internetu? Konkurencja. Im więcej firm z tej samej branży jest w stanie zaistnieć w świadomości Twoich potencjalnych klientów, tym bardziej musisz się starać, żeby się wyróżnić. Zaczynasz więc coraz głębiej wnikać w potrzeby nabywców i szukasz sposobów ich zaspokojenia. Pośród tony wniosków na temat skutecznego pozycjonowania, szybkości działania Twojej strony czy cech oczekiwanych od oferowanych przez Ciebie produktów, nieuchronnie pojawia się pewne tajemnicze słowo. Innowacje.

To ich Twoi klienci oczekują. To one zwracają ich uwagę. Współczesny konsument potrafi docenić nowoczesne rozwiązania technologiczne. Szczególnie, jeśli można je wykorzystać na urządzeniach mobilnych. Wymyślasz więc aplikację, która ułatwi nabywcom korzystanie z Twojej oferty.

Pomysł jest świetny, jest tylko jeden problem. Kto ma ją stworzyć?


Software house - co to właściwie znaczy?Software house to firmy, które tworzą oprogramowanie. Właśnie tu skupiają się najlepsi fachowcy od tworzenia aplikacji, zaawansowanych stron internetowych i dedykowanych programów. Zadaniem software house jest perfekcyjne rozpoznanie potrzeb klientów (głównie biznesowych, choć nie tylko) i dostarczenie im oprogramowania, które w pełni te potrzeby zaspokaja. Software development należy zaś rozumieć jako cały proces tworzenia oprogramowania.

Jak widać, w pracy software house można się doszukać aspektów marketingowych. Dlatego firmy tego rodzaju są często mylone z agencjami interaktywnymi. Czym różni się współpraca z software house i z agencją interaktywną? Przede wszystkim poziomem skomplikowania programów, stron i aplikacji, które można tu stworzyć. Agencje interaktywne i przedsiębiorstwa software house doskonale się uzupełniają. Te pierwsze zapewniają skuteczny marketing internetowy. Drugie zaś - stabilne i przemyślane oprogramowanie dla biznesu.

Ilu specjalistów potrzeba do stworzenia aplikacji?Odpowiedź na to pytanie wygląda nieco inaczej, niż w popularnym kawale z pytaniem o wkręcanie żarówki. Nie ma możliwości, by jedna osoba pracowała nad całym projektem, a reszta tylko zgłaszała swoje życzliwe uwagi do jej pracy.

Tworzeniem aplikacji w software house zajmują się różnorodni programiści. Można wśród nich wymienić front-end developerów, back-end developerów, a także developerów od konkretnych systemów operacyjnych, takich jak Android czy iOS. Prócz tego niezbędni będą graficy, UX i UI designerzy, specjaliści od zapewniania jakości oraz osobni od kontaktu z klientami. Każda z tych osób ma do spełnienia osobną rolę. Dzięki ich współpracy powstają aplikacje, które nie tylko doskonale wyglądają, ale i mają wszystkie niezbędne funkcje i działają w pełni stabilnie.

Nad całością prac czuwają project managerzy. To oni rozdzielają poszczególne zadania i wybierają konkretne osoby do ekipy tworzącej program. Kierują się przy tym nie tylko ich wiedzą i doświadczeniem. Doskonale dobierając technologię do projektu i zwracając uwagę na cechy osobowości członków zespołu, można pracować efektywniej i realizować zamówienia szybciej.

Potrzebujesz usług z zakresu programowania? Udaj się pod właściwy adres. Software house jest dokładnie tym miejscem, którego szukasz.