pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 2 grudnia 2020
  • wyświetleń: 632

Geofizyka - w czym może Ci pomóc?

Materiał partnera:

Geofizyka to nic innego jak badanie ziemi, jako planety, ale także gleby. W tej dziedzinie do badań wykorzystuje się metody naukowe używane w fizyce. Geofizyka jest niezwykle dokładna, a przy tym bardzo przydatna. Z tego artykułu dowiesz się, kiedy i dlaczego będą potrzebne badania geofizyczne. Podamy trzy najpopularniejsze sytuacje!

1. Badania geofizyczne - informacje o stanie gruntu
2. Geofizyka w przetwarzaniu danych sejsmicznych
3. Usługi geologiczno-wiertnicze - tym także zajmuje się geofizyka

Badania geofizyczne prowadzone są w wielu sytuacjach. Podamy tutaj kilka konkretnych możliwości, sprawdź!

Badania geofizyczne - informacje o stanie gruntuProjekty środowiskowe, takie jak budowa dróg, czy nawet budynków mieszkalnych wymaga kompleksowego badania gruntu. Sprawdza się po prostu, czy dana infrastruktura może zostać umieszczona w podanej lokalizacji. Dlatego tak ważne jest rozpoznanie powierzchniowej strefy ośrodka geologicznego. Dzięki takim badaniom dowiesz się praktycznie wszystkiego o danej lokalizacji, co z pewnością będzie dla Ciebie kluczowe przed zainwestowaniem w daną infrastrukturę lub po prostu przed rozpoczęciem jej budowy. Wszystkiego na temat badania gruntu i tego, kto może je przeprowadzić dowiesz się na tej stronie: https://www.geofizyka.pl/pl/uslugi/inzynierskie-badania-geofizyczne/.


Geofizyka w przetwarzaniu danych sejsmicznychKolejnym zadaniem badań geofizycznych jest przetwarzanie danych sejsmicznych. Zalicza się do tego między innymi przetwarzanie danych lądowych, morskich i stref przejściowych. Po co dokonuje się badań sejsmicznych? Na przykład w poszukiwaniu złóż geotermalnych lub złóż niekonwencjonalnych. To także możliwość poszukiwania podziemnych, naturalnych zbiorników. Przetwarzanie danych sejsmicznych umożliwia także badanie strukturalne i litofacjalne gleby. Chcesz wiedzieć więcej? Zajrzyj tutaj: https://www.geofizyka.pl/pl/uslugi/przetwarzanie-danych-sejsmicznych/.

Usługi geologiczno-wiertnicze - tym także zajmuje się geofizykaPewnie myślisz o sporych rozmiarów odwiertach, ale tak naprawdę są to bardziej przyziemne sprawy. Nawet wiercenie studni, czy pobór prób gruntu i wód zalicza się do tego. Profesjonalne przedsiębiorstwo zajmujące się usługami geologiczno-wiertniczymi oferuje także projektowanie, wykonanie i dokumentowanie ujęć wód podziemnych i otworów odwadniających. Oferta ta jest bardzo szeroko rozumiana, zalicza się do niej sporo innych usług. Wszystkie znajdziesz pod tym linkiem: https://www.geofizyka.pl/pl/uslugi/uslugi-geologiczno-wiertnicze/wiercenia-hydrogeologiczne/.

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.