pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 2 grudnia 2020
  • wyświetleń: 757

Bitcoin - co wpływa na jego kurs?

Materiał partnera:

Jedna z najstarszych, ale na pewno najbardziej popularnych kryptowalut, czyli Bitcoin. Lata temu sprawiała, że ludzie bogacili się w niesamowitym tempie, później wszystko przykrył kurz i piach, ludzie zaczęli tracić. W dzisiejszych czasach waluta wydaje się być ustabilizowana, kurs już nie skacze tak szybko i drastycznie spada jak kiedyś. Sprawdź, co wpływa na tę sytuację.

1. Kurs Bitcoina wyceniany jak każdej waluty
2. Cena Bitcoina - od czego może zależeć?

W kryptowaluty inwestuje coraz więcej osób, szczególnie tych młodych, którzy liczą na spory zarobek i zwrot z inwestycji w krótkim czasie. Oczywiście czasem może się tak zdarzyć, ale to raczej rzadkość. Szczególnie teraz, kiedy kurs Bitcoina nie wzrasta diametralnie, jak to było kilka lat wstecz.

Kurs Bitcoina wyceniany jak każdej walutyWarto tutaj zaznaczyć, ze na giełdzie Bitcoin traktowany jest jak każda inna waluta. Cenę określa się więc za pomocą siły popytu i podaży. W przypadku wielu kryptowalut, w tym również Bitcoina podaż jest z góry ustalona i wynosi maksymalnie 21 milionów wirtualnych monet. Ilość Bitcoina na rynku to wynik jego "kopania" przez komputery uczestniczące w tym procesie. To właśnie wydobywanie waluty przez całe systemy komputerów lub jedynie pojedyncze sprzęty dyktuje ilość tej kryptowaluty na rynku. Z kolei popyt to przede wszystkim atrakcyjność Bitcoina, jako waluty umożliwiającej dalsze inwestowanie lub po prostu kupowanie dóbr materialnych. Więcej informacji na temat kursu walut i kryptowalut znajdziesz tutaj: https://comparic.pl/.

Cena Bitcoina - od czego może zależeć?W przypadku zwykłych walut cena ustalana jest na podstawie sytuacji gospodarczej w danym Państwie, czy instytucji finansowych. Tak jest między innymi na giełdzie GPW, a kursy z niej znajdziesz tutaj: https://comparic.pl/category/gpw/. Nieco inaczej sprawa wygląda w przypadku Bitcoina, bo jego cena zależy od dwóch innych czynników. Pierwszy to zainteresowanie się kryptowalutą pod względem inwestycyjnym przez potencjalnych inwestorów. Drugi czynnik to już po prostu ilość transakcji na rynku z udziałem Bitcoina. Ilość tej kryptowaluty, a raczej podaży ustalona jest z góry, o czym pisaliśmy, nie może więc wystąpić ryzyko inflacji! Zawiłość kursów i cen tej popularnej wirtualnej waluty to trudny temat, o którym wiele dowiesz się z tej strony: https://comparic.pl/kurs-bitcoin-notowania-online-comparic/. Poznasz tam także ciekawą, może nieco burzliwą historię Bitcoina, jako jednej z pierwszych kryptowalut na rynku!