pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 2 grudnia 2020
  • wyświetleń: 751

Jakie biurko do pracy z domu? Sprawdź najlepsze opcje!

Materiał partnera:

Jak wybrać dobre biurko do pracy? I co to w ogóle oznacza dobre biurko? Jedni mówią, ze musi być regulowane, inni, że ergonomiczne, jeszcze inni stawiają na elektryczną regulację blatu. Proponujemy połączyć te wszystkie cechy i zainteresować się regulowanym, elektrycznym biurkiem umożliwiającym pracę na stojąco oraz na siedząco. Wspomnimy również w artykule o akcesoriach do biurka, dzięki którym niewielkim kosztem będziemy w stanie znacząco poprawić komfort naszej codziennej pracy. Zaczynajmy!

Nowoczesne biurko elektryczne to hit ostatnich lat
Biurko do pracy na stojąco - hit czy kit?
Biurko regulowane to podstawa
Biurko musi być ergonomiczne!
Dodatki, gadżety i akcesoria

Z artykułu dowiesz się jak kupić dobre, ergonomiczne biurko, które dzięki elektrycznej regulacji pozwoli Ci na wygodną pracę bez obciążania kręgosłupa.

Nowoczesne biurko elektryczne to hit ostatnich lat


Jeśli hasło biurko elektryczne niewiele Ci mówi to już spieszymy z pomocą. Nowoczesne biurka posiadają specjalny panel z pamięcią wysokości. Dzięki temu możemy za pomocą jednego kliknięcia w odpowiedni przycisk ustawić odpowiednią pozycję blatu. Elektryczne biurka mają możliwość zapamiętywania do trzech ustawień wysokości. Dzięki temu możemy np. pracować na stojąco, a po pewnym czasie w kilka sekund zmienić ustawienia do pracy siedzącej. Co ciekawe, biurka elektryczne posiadają wyświetlacz, gdzie pokazuje się dokładna wysokość blatu. Wystarczy zatem raz ustawić odpowiednie parametry i potem możemy z nich korzystać już zawsze. Jeśli np. chcemy określony czas pracować na stojąco lub siedząco, można ustawić alarm, który informuje nas o konieczności zmiany pozycji. Prawda, że proste i użyteczne

Biurko do pracy na stojąco - hit czy kit?Zauważyłeś gdzieś biurko do pracy na stojąco i zastanawiasz się o co tu chodzi? To wbrew pozorom nic dziwnego. Biurka regulowane dają możliwość wygodnej pracy w pozycji stojącej, co ma zbawienne znaczenie dla naszego kręgosłupa. Praca na stojąco może na początku wydawać nam się nieco dziwna, a nawet trudna, jednak jest to przede wszystkim kwestia przyzwyczajenia. Dzięki pracy na stojąco, poprawia się nasza postawa, kręgosłup jest odciążony, a my lepiej się czujemy. Niektórzy uważają też, że praca na stojąco pozytywnie wpływa na kreatywność i efektywność. Na szczęście, nowoczesne biurka regulowane do pracy dają możliwość ustawienia ich na takim poziomie, by swobodnie można było pracować na zmianę - raz stojąco, raz siedząco.

Biurko regulowane to podstawaBiurko regulowane ma ogromną przewagę nad standardowymi biurkami bez możliwości regulacji kiedy pracujemy z domu lub biura, gdzie z biurka korzystają dwie lub więcej osób. Dzięki regulacji każdy może dopasować wysokość blatu do swojego wzrostu, dzięki czemu praca jest wygodna, komfortowa i nie obciąża nadmiernie kręgosłupa. Nowoczesne biurka z możliwością zapamiętywania ustawień są w takim przypadku świetnym rozwiązaniem, gdyż nie trzeba tracić czasu na ustawianie blatu przed rozpoczęciem pracy.

Biurko musi być ergonomiczne!Dobre biurko ergonomiczne umożliwia nie tylko regulację wysokości blatu ale również jego kąta nachylenia, dzięki czemu nie musimy wykrzywiać kręgosłupa szyjnego pochylając się nad dokumentami czy książką. Nie musimy też cały czas wykonywać pracy w pozycji siedzącej, mogąc po prostu co jakiś czas przestawić jednym przyciskiem ustawienia i przez jakiś czas pracować na siedząco. Korzystając z egonomicznego biurka do pracy mniej się męczymy, pracujemy wydajniej. Kręgosłup będzie nam za to wdzięczny!

Dodatki, gadżety i akcesoriaupując biurko do pracy na stojąco lub nawet klasyczne, standardowe biurko, warto pomyśleć o wybranych akcesoriach, które pozwolą nam zachować większy komfort codziennej pracy. Dobrym rozwiązaniem jest gniazdo nablatowe USB, czyli gniazdo schowane w blacie biurka. Jest to świetny pomysł kiedy korzystamy z wielu urządzeń i czasem brakuje nam przejściówki do prądu. Nowoczesne biurka mają możliwość dodania gniazda blatowego wraz z wejściem USB, dzięki czemu nie trzeba zaglądać pod biurko i szukać tam wolnego miejsca w listwie. Niby nic, a komfort pracy dużo większy! Dobrym rozwiązaniem jest też przepust na kable, który zapewnia nam lepszą ergonomię powierzchni blatu. Dzięki przepustowi pozbędziemy się kabli z biurka, które rozpraszają i przeszkadzają w pracy. Możemy taki przepust umieścić w dowolnym miejscu. Plus jest też taki, że dzięki temu rozwiązaniu można docisnąć biurko całkowicie do ściany. Dobrą opcją jest również organizer na kable pod blat, nazywany też kanałem kablowym podblatowym. Ważne jest nie tylko to co na biurku, ale również to co pod biurkiem. Listwa podblatowa pozwala nam wygodnie przeciągnąć kable, które nie walają się nam pod nogami. Co ważne nie są też widoczne, więc biurko wygląda bardzo estetycznie. Tego typu organizery mają kilkadziesiąt centrymetrów i mogą pomieścić kilka kabli. W razie czego, zawsze można kupić dwa organizery i umieścić je obok siebie.

Mamy nadzieję, że zakup odpowiedniego biurka do pracy nie będzie teraz dla Ciebie problemem. Powodzenia!