pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 2 grudnia 2020
  • 4 grudnia 2020
  • wyświetleń: 3741

[WIDEO] Policja rozdawała odblaski na ulicach Pszczyny i Woli

W czwartek, 3 grudnia policjanci, przy współpracy z lokalnymi mediami, rozdawali odblaski na ulicach Pszczyny i Woli. Celem było promowanie bezpieczeństwa i uświadomienie zagrożeń, jakie mogą nas spotkać na drodze po zmroku. Każdy mógł otrzymać odblaskową opaskę na odzież. Zapraszamy do obejrzenia wideorelacji z akcji w Pszczynie.Akcję, która cieszyła się dużym zainteresowaniem, prowadziła na ulicach naszego powiatu pszczyńska policja we wsparciu Radia Express oraz Wojewódzkiej Komendy Policji w Katowicach. Policjanci uświadamiali pieszych i rowerzystów jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych. Wszystko w ramach kampanii "Świeć Przykładem". Głównym celem jest uświadomienie społeczeństwu, jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych. 3 grudnia w godzinach 16.00 - 18.00 rozdano setki takich gadżetów.

Sezon jesienno-zimowy, choć piękny, jest bardzo niebezpieczny, zwłaszcza dla pieszych. Szybko zapadający zmrok i częste mgły sprawiają, że piesi i rowerzyści stają się mniej widoczni na drodze. Jak pokazują policyjne statystki, w ostatnich pięciu latach, na drogach powiatu pszczyńskiego, życie straciło 14 osób (pieszych i rowerzystów). Policjanci robią co mogą, aby tych zdarzeń było jak najmniej.

Pamiętajmy, że elementy odblaskowe spełniają swoją ważną funkcję tylko wtedy, gdy są noszone na odzieży. Nie chowajmy ich w torebkach, czy kieszeniach! Prawidłowo noszone powinny być umieszczone na takiej wysokości, aby znalazły się w polu świateł pojazdu. Na nieoświetlonych ulicach, po zmierzchu, kierowcy zazwyczaj widzą jedynie światła samochodu jadącego z przeciwnego kierunku, pieszego zauważają w ostatniej chwili. Jeżeli kierowca zauważy wcześniej pieszego, który ma odblask, to zyskuje kilka cennych sekund, aby właściwie zareagować.

- W porze jesienno-zimowej kluczowe jest korzystanie z solidnych elementów odblaskowych, nie tylko poza obszarem zabudowanym, ale wszędzie tam, którędy prowadzi droga pieszego. Niestety nawet najlepszy odblask nie spełni swojej jakże ważnej funkcji, jeśli będzie schowany w kieszeni lub pozostanie w domu. Niezbędna jest zmiana myślenia i troska o własne bezpieczeństwo - podkreślają policjanci.

BM, ar / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.