pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 8 grudnia 2020
  • wyświetleń: 9484

[ZDJĘCIA] Powstaje ciąg pieszo-rowerowy. Kierowcy stoją w korkach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Ścieżki rowerowe" podaj

Mieszkańcy osiedla Daszyńskiego i sołectwa Ćwiklice, a także inne osoby przemieszczające się ulicą Męczenników Oświęcimskich od dłuższego czasu odczuwają skutki budowy ścieżki rowerowej i chodnika. W pobliżu kościoła pw. Miłosierdzia Bożego ustawiono światła wahadłowe. Niestety, w godzinach szczytu kierowcy muszą stać w korkach.

Korki na ul. Męczenników Oświęcimskich - 12.2020 · fot. ar / pless.pl


- Na odcinku ul. Męczenników Oświęcimskich, na wysokości kościoła, wybudowano już kanalizację i przejście z kanalizacją pod drogą. Obecnie prowadzone są prace przygotowawcze, które potrwają do połowy grudnia. Następnie rozpoczną się prace związane z budową nawierzchni. Docelowo w tym miejscu powstanie ciąg pieszo-rowerowy o szerokości 3m, co oznacza, że znikną miejsca postojowe znajdujące się przy jezdni - informuje Piotr Łapa, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Pszczynie.

Tymczasem momentami jest naprawdę niebezpiecznie. Zdarza się, że w godzinach popołudniowych samochody nie mieszczą się na zjeździe z DK-1 na DW933. Światła sterujące ruchem na remontowanym odcinku przepuszczają kilka pojazdów. Kierowcy muszą się jednak uzbroić w cierpliwość, bowiem budowany obecnie ciąg pieszo-rowerowy to fragment odcinka łączącego Centrum Przesiadkowe z Rudołtowicami.

Korki na ul. Męczenników Oświęcimskich - 12.2020
Korki na ul. Męczenników Oświęcimskich - 12.2020 · fot. ar / pless.pl


Przypomnijmy, że w gminie Pszczyna od 2018 roku trwa budowa sieci ścieżek rowerowych. Ze względu na zminimalizowanie utrudnień w ruchu inwestycja została podzielona na mniejsze odcinki. Stąd, co jakiś czas do ruchu dopuszczane są kolejne fragmenty dróg rowerowych. Docelowo sieć ścieżek rowerowych będzie rozchodzić się promieniście na poszczególne miejscowości z Centrum Przesiadkowego w Pszczynie.

- Projekt budowy ścieżek rowerowych jest realizowany w systemie "projektuj i buduj". Firma, która przystąpiła do przetargu i go wygrała, ma określony czas rozpoczęcia i zakończenia całej inwestycji. W wyniku wystąpienia różnych czynników wpływających na postęp prac (m. in. pandemia koronawirusa) przesunięto termin zakończenia całej inwestycji na kwiecień 2022 roku - dodaje Piotr Łapa.

Koszt budowy całej infrastruktury wyniesie ponad 25 mln złotych, z czego 21 mln pozyskano w formie dofinansowania ze środków zewnętrznych.

BM, ar / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Ścieżki rowerowe

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Ścieżki rowerowe" podaj