pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 1 grudnia 2020
  • wyświetleń: 3972

Nawet 7 tys. zł dofinansowania na wymianę starych pieców węglowych

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Smog w Pszczynie" podaj

Za nami:

Właściciele budynków mieszkalnych znajdujących się na terenie gminy Pawłowice, którzy posiadają kocioł węglowy nie spełniający wymogów 5 klasy według kryteriów PN-EN 303-5:2012 i zamierzają go wymienić w 2021 roku, mogą otrzymać dofinansowanie z Gminy Pawłowice w wysokości nawet 7000 złotych.

Jak otrzymać dofinansowanie?

Każdy właściciel zainteresowany wymianą pieca węglowego w budynku mieszkalnym oddanym do użytku do 31 grudnia 2016 roku musi wypełnić deklarację uczestnictwa w dofinansowaniu, którą należy złożyć w Urzędzie Gminy Pawłowice w nieprzekraczalnym terminie od 1 grudnia 2020 roku do 15 stycznia 2021 r.

Do otrzymania dofinansowania branych pod uwagę będzie wyłącznie 200 pierwszych właścicieli nieruchomości, którzy złożą deklaracje w podanym terminie. Właściciele nieruchomości, którzy złożą deklaracje po okresie naboru deklaracji lub wyczerpaniu limitu 200 dofinansowań, zostaną wpisani na listę rezerwową.

Na czym polega dofinansowanie?

Dofinansowanie będzie można otrzymać w formie dotacji, a jej planowana wysokość wynosić będzie do 70% kosztów kwalifikowanych instalacji urządzenia grzewczego, jednak nie więcej niż 7000 zł. Gmina Pawłowice na ten cel planuje zaciągnąć pożyczkę w WFOŚiGW w Katowicach. W związku z tym konieczne jest sporządzenie wniosku na podstawie złożonych deklaracji od zainteresowanych właścicieli budynków. Dofinansowanie będzie udzielane wyłącznie osobom, które złożą deklarację udziału w dofinansowaniu.

Kiedy będzie można otrzymać dofinansowanie?

Po otrzymaniu przez Gminę Pawłowice pożyczki z WFOŚiGW w Katowicach, co może nastąpić dopiero na początku drugiego półrocza 2021 r. Urząd Gminy wyśle informacje właścicielom, którzy złożyli deklaracje o możliwości składania wniosków o dofinansowanie. Po wypełnieniu wniosku i jego pozytywnej weryfikacji, właściciele nieruchomości zawrą z Gminą umowę dotacji i dopiero od tego momentu będą mogli zakupić kotły i realizować inwestycje.

Druk deklaracji

Regulamin udzielenia dotacji w 2021 roku

Więcej informacji udziela Referat Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Gminy Pawłowice pod nr tel. 32 47 56 330.

BM / pless.pl, źródło: UG Pawłowice

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Smog w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Smog w Pszczynie" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.