pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 1 grudnia 2020
  • 3 lutego 2021
  • wyświetleń: 34661

[GALERIE ZDJĘĆ] 29. Finał WOŚP: Miejski Sztab zebrał ponad 63 tys. zł!

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "WOŚP 2021" podaj

Finał z głową - takie było hasło przewodnie 29. Finału WOŚP. 31 stycznia 2021 roku Fundacja skupiła się na zakupie sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Był to już drugi Finał WOŚP dedykowany tej dziedzinie medycyny. W tym roku na terenie powiatu kwestowało 251 wolontariuszy, pojawiło się 45 puszek stacjonarnych, a całość koordynowało 5 sztabów.

Reklama

WOŚP Pszczyna 2021 - 31.01.2021 r. · fot. Andrzej Grynpeter / pless.pl


63 025,95 zł - to kwota, jaką Sztab Miejski w Pszczynie zebrał podczas 29. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!

miejski sztab wośp


Mimo obostrzeń program Pszczyńskiego Finału WOŚP wypełniony był po brzegi! Rozpoczęliśmy w sobotę 30 stycznia - o godzinie 17.00 wystartowała transmisja online spektaklu Polish Rock (off)Musical w wykonaniu Stowarzyszenia "Take tam..." im. Artystów Międzywojnia.W niedzielne przedpołudnie odbyły się zajęcia z jogi prowadzone przez Mariolę Ciesielską ze Studia Joga Medica Pszczyna.

Finałowe granie od lat odbywa się przy tanecznym udziale pszczyńskiej młodzieży - tak było i w tym roku. W przerwach między występami zespołów można było zobaczyć uczestników zajęć tanecznych Pszczyńskiego Centrum Kultury, Studia Tańca Catch The Flow oraz Dobrego Startu.

WOŚP 2021 - pokaz taneczny - zespoły: Dobry Start i Catch the flow · fot. Grzegorz Załucki


WOŚP 2021 - pokaz taneczny - zespoły: Catch the Flow i Mażoretki - 30.01.2021 · fot. Grzegorz Załucki


WOŚP 2021 - pokaz taneczny - zespoły: PC-kulki, Twix, Choco Bounce, Anomalia, No Problem - 30.01.2021 · fot. Grzegorz Załucki


WOŚP 2021 - pokaz taneczny - zespoły: Why Not, Biliv it, Hijacked oraz duet Vanessa i Michell i Martyna i Oliwia - 30.01.2021 · fot. Grzegorz Załucki


Scenę oddano również solistom - podopiecznym Barbary Brody-Malon ze Studia Piosenki i Rehabilitacji Głosu "VoicePless". Gośćmi specjalnymi Finału byli Barbara Bandoła - starosta pszczyński, Dariusz Skrobol - Burmistrz Pszczyny oraz dr n. med. Marcin Leśniewski - dyrektor Szpitala Powiatowego w Pszczynie.

WOŚP Pszczyna 2021 - wokaliści Studia Piosenki "VoicePless" oraz prowadzący koncert dziennikarze pszczyńscy- 31.01.2021 r. · fot. Andrzej Grynpeter / pless.pl


Finałowe granie nie mogło obyć się bez mocnego grania! W tym roku na naszej scenie zagościł zespół White Deer, jeden z laureatów ubiegłorocznego Żubrowiska. Zaraz po nim na scenie pojawiła się nasza lokalna kapela now. Następnie z dalekiego Gniezna przyjechał do nas zespół VHS, a po nich na scenie pojawił się od lat znany zespół Hurt.

WOŚP Pszczyna 2021 - koncert zespołu White Deer - 31.01.2021 r. · fot. Andrzej Grynpeter / pless.pl


WOŚP Pszczyna 2021 - koncert zespołu "now" - 31.01.2021 r. · fot. Andrzej Grynpeter / pless.pl


WOŚP Pszczyna 2021 - koncert zespołu VHS - 31.01.2021 r. · fot. Andrzej Grynpeter / pless.pl


WOŚP Pszczyna 2021 - koncert zespołu HURT - 31.01.2021 r. · fot. Andrzej Grynpeter / pless.pl


Imprezę poprowadził niezastąpiony Paweł Przybyła w towarzystwie Michała Pawlaka.

Loading...


LICYTACJE - rejs po jeziorze, szklane serce WOŚP!W tym roku organizatorzy z licytacjami "uciekli" na specjalnie do tego przygotowany portal aukcje.wosp.org.pl. Ale atrakcji jak co rok nie brakuje! Do wylicytowania mieliśmy m.in.
  • rodzinny rejs statkiem po Jeziorze Goczałkowickim przekazany przez Barbarę Bandołę starostę pszczyńskiego,
  • szklane/witrażowe serca WOŚP przekazane przez Dariusza Skrobola Burmistrza Pszczyny,
  • vouchery do Sztamfera,
  • vouchery do Mr. Jacob Barber Shop,
  • zoki od Gryfnie,
  • gadżety WOŚP, płyty.


Wszystkie licytacje są dostępne tutaj: www.pless.pl/wiadomosci/66875-licytacje-wosp-rejs-po-jeziorze-rower-biegowy-vouchery-zoki-i-inne-pszczyna.

Organizatorem Finału jest Pszczyńskie Centrum Kultury, Starostwo Powiatowe w Pszczynie oraz Urząd Miejski w Pszczynie, przy współudziale Stowarzyszenia "Take tam..." im. Artystów Międzywojnia oraz Studia Piosenki i Rehabilitacji Głosu "VoicePless".

---

Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy co roku z zebranych środków wspiera szpitale i inne placówki w całej Polsce. Do naszego powiatu te pieniądze również trafiają w postaci najnowocześniejszego sprzętu, a od pierwszego Finału wartość tych urządzeń medycznych, wyniosła już 1 623 806,18 zł! Szczegółowe informacje o przekazanych sprzętach można podejrzeć na stronie: www.wosp.org.pl/medycyna/sprzet/przekazany-sprzet - wystarczy z menu po lewej stronie wybrać Pszczynę.

BM, ar / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

WOŚP 2021

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "WOŚP 2021" podaj