pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 30 listopada 2020
  • wyświetleń: 696

Czy da się znaleźć pracę w Niemczech bez języka?

Materiał partnera:

Szukasz pracy w Niemczech, bo chcesz poprawić swoją sytuację finansową lub zdobyć cenne doświadczenie, ale nie znasz języka? Nic nie tracisz, bowiem na rynku znajduje się mnóstwo ofert pracy w Niemczech dla Polaków nieznających języka niemieckiego.

Popyt na pracę w NiemczechOdkąd europejski rynek pracy jest dla Polaków otwarty, bardzo wielu naszych rodaków wybiera się między innymi do Niemiec, aby podjąć pracę, która pozwoli im zarobić nierzadko lepsze pieniądze niż w kraju. Kultura pracy i poszanowanie pracownika w Niemczech stoją na bardzo wysokim poziomie, a bezpośrednie sąsiedztwo sprawia, że podróż do Niemiec i powrót do domu nie trwają długo.

Czy język niemiecki jest niezbędny, by pracować w Niemczech?Oczywiście znajomość języka Niemieckiego jest bardzo pomocna zarówno w pracy, jak i w życiu w Niemczech. Pozwala łatwiej nawiązywać kontakty, załatwiać wiele spraw bez komunikacyjnych problemów, a także daje szersze perspektywy zawodowe. Praca w Niemczech bez języka jest jednak możliwa. Na rynku pracy dostępnych jest wiele ofert na stanowiskach, których podjęcie nie wymaga umiejętności rozmawiania po niemiecku.

Jakie prace możesz wykonywać bez znajomości języka?Oferty pracy w Niemczech dla osób nieznających języka obejmują szeroki zakres zawodów. Bardzo często są to prace sezonowe, na które w okresie wakacji wyjeżdżają młodzi ludzie, chcący zarobić na studia lub inne cele. Bez znajomości języka niemieckiego możesz również podjąć pracę w gastronomii lub hotelarstwie. Bardzo wiele osób wyjeżdżających do pracy do Niemiec z powodzeniem znajduje pracę w branży budowlanej lub remontowej m.in. przy pracach wykończeniowych lub wykonywaniu różnego rodzaju instalacji. Nie mniej popularnymi zawodami są również prace związane z produkcją czy montażem. Wiele fabryk oferuje pracę pracownikom produkcyjnym, nie wymagając od nich umiejętności posługiwania się niemieckim.

Praca w Niemczech bez języka dla opiekunekNie znając języka niemieckiego pracę w Niemczech podejmować mogą nawet opiekunki osób starszych. Opiekunki i ich podopieczni są dobierani w pary w taki sposób, aby opiekunka spełniała oczekiwania seniora, natomiast sama miała zapewnione komfortowe warunki pracy. Niektórzy seniorzy nie wymagają znajomości języka, a część opiekunek wyjeżdża jedynie do pracy na zastępstwo na kilka tygodni.

Czy należy obawiać się pracy w Niemczech bez języka?Praca za granicą zawsze wiąże się z pewnymi obawami, jednak szybko ustępują one miejsca satysfakcji, nawet jeśli nie mówisz po niemiecku. Praca w Niemczech to możliwość:
  • poprawienie swojej sytuacji finansowej,
  • zdobycie cennego doświadczenia zawodowego,
  • odłożenia na przyszłość pewnej sumy pieniędzy,
  • poznania podstaw języka niemieckiego lub doszlifowania swoich umiejętności.


Agencje pośredniczące w podejmowaniu pracy za granicą, często oferują przyspieszone kursy językowe, nierzadko za darmo.