pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 30 listopada 2020
  • wyświetleń: 6014

Cztery medale w PZLA Mistrzostwach Polski w Biegach Przełajowych

W sobotę, 28 listopada w Kwidzynie odbyły się 92. PZLA Mistrzostwa Polski w Biegach Przełajowych. Świetnie zaprezentowali się zawodnicy LKS Pszczyna zdobywając cztery medale.

Cztery medale w PZLA Mistrzostwach Polski w Biegach Przełajowych - 28.11.2020 · fot. www.lkspszczyna.pl


Nie zawiodła multimedalistka Sylwia Indeka zdobywając swój pierwszy medal w biegach przełajowych w kategorii seniorów - brązowy - w biegu na 4km. Zwyciężyła Paulina Kaczyńska z Pomorza Stargard. W kategorii U23 w biegu na 4km po tytuł wicemistrzowski sięgnęła Eliza Megger. Zwyciężyła Beata Topka z Talex Borzytuchom.

W biegu na 2km kategorii U18 srebrny medal zdobyła Wiktoria Prządka. Debiutująca w przełajowych mistrzostwach rok młodsza Sabina Głąbek zajęła 27. miejsce. W ostatnim biegu mistrzostw na najdłuższym dystansie 8km po tytuł wicemistrzowski sięgnął Łukasz Jatczak.

W drużynowych Mistrzostwach Polski Seniorek zawodniczki LKS Pszczyna w składzie: Sylwia Indeka, Eliza Megger oraz Katarzyna Gawlak zajęły czwarte miejsce z tą samą liczbą punktów co brązowe medalistki... co za pech!

Wszystkie rezultaty dostępne są na stronie www.pzla.pl.

- Jako trenerka jestem dumna ze swoich zawodników, z ich determinacji w dążeniu do wysokich celów, zaangażowania i ciężkiej pracy w różnych warunkach - komentuje Marzanna Helbik.

Cztery medale w PZLA Mistrzostwach Polski w Biegach Przełajowych - 28.11.2020
Cztery medale w PZLA Mistrzostwach Polski w Biegach Przełajowych - 28.11.2020 · fot. www.lkspszczyna.pl


Komentarze zawodników:Wiktoria Prządka: - Podeszłam do mistrzostw spokojnie. Po starcie trzymałam się taktyki trenerki biegnąc w czołówce i kontrolując. Na ostatnich paruset metrach poczułam się pewnie i zaczęłam przesuwać się do przodu, a na ostatniej prostej (ok. 200m do mety) wybiegłam na drugą pozycję. Niestety nie wystarczyło już czasu, żeby dogonić pierwszą zawodniczkę.

Eliza Megger: - Start w Przełajowych Mistrzostwach Polski był dla mnie o tyle niezwykły, ponieważ był pierwszym startem po blisko 1,5-rocznej przerwie od rywalizacji z najlepszymi zawodniczkami w kraju. Trasa pozornie łatwa stała się wymagająca. Ostatecznie srebro w kategorii U23 cieszy, ale pozostawia lekki niedosyt. Przełaje to cenna lekcja pokory i próba charakteru, a także krok na drodze do docelowej formy. Właśnie tak postrzegam ten start. Jednocześnie jestem niezmiernie uradowana faktem, iż nasz klub - LKS Pszczyna zdobył aż cztery medale! Każdy sukces wyzwalał w nas ogromną dawkę energii, a końcowy triumf Łukasza wprawił nas w prawdziwą euforię! Jesteśmy zgraną drużyną, która wspiera się nawzajem.

Łukasz Jatczak: - Trasa była średnio trudna. Założenia były, żeby zacząć spokojnie i tego żech sie trzymoł. Młodzieżowcy biegli razem z seniorami i trudno było określić, na którym miejscu się znajdowałem. No i jest się z czego cieszyć!!

Sylwia Indeka: - Nie chciałam startować w przełajach... Prawda jest taka, że nigdy nie byłam w nich dobra i bałam się porażki. (Przepraszam! Tu się nie zgadzam: Sylwia była mistrzynią Polski U20 i wicemistrzynią U18 w biegach przełajowych - przypisek trenerki). Dobrze, że moja trenerka była odporna na moje marudzenie i podstępem zmusiła mnie do startu - za co jestem jej wdzięczna! Ten start to świetna jednostka treningowa przed zbliżającym się sezonem halowym.

BM / pless.pl
źródło: LKS Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.