pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 29 listopada 2020
  • wyświetleń: 681

Rodzaje paneli akustycznych

Materiał partnera:

W niektórych pomieszczeniach szczególnie zależy nam na dobrej jakości dźwięku. Zaliczymy do nich sale nagrań, sale odsłuchu, szkoły tańca, kina, sale konferencyjne czy placówki edukacyjne. O dobrą jakość dźwięku warto również zadbać w biurach typu open space czy prywatnych domach. W ofercie firmy akustonic.com znajdą Państwo kilka rodzajów paneli akustycznych odpowiadających na różnorodne problemy z nieprawidłową adaptacją akustyczną pomieszczenia.

Charakterystyka paneli akustycznychProdukty są wykonane z płyty MDF zapewniającej im wytrzymałość i stabilność. Jako wypełnienie została użyta specjalna wełna mineralna wyróżniająca się doskonałymi właściwościami wygłuszającymi. Wszystkie materiały posiadają niezbędne atesty i certyfikaty, dzięki czemu zapewniają bezpieczeństwo użytkowania oraz są bardzo skuteczne. Wybór modelu powinien być uzależniony od rodzaju problemu występującego w pomieszczeniu. W jednych pomieszczeniach mamy do czynienia z echem, w innych natomiast z pogłosem. Szeroka oferta sklepu pozwoli na poprawę akustyczną każdego, nawet najbardziej wymagającego pomieszczenia.

Jak wybrać dobre panele?

Podczas wyboru produktów trzeba zwrócić uwagę na wielkość pomieszczenia, kształt oraz umiejscowienie mebli i przedmiotów. Eleganckie materiały użyte do produkcji paneli akustycznych mogą stanowić ozdobę pomieszczenia. Proponujemy Państwu szeroką gamę kolorów, które można dopasować do kolorystyki pomieszczenia. U wielu klientów sprawdzają się mobilne panele akustyczne, które można przesunąć w dowolne miejsce.

Rodzaje paneli akustycznych

Celem paneli akustycznych jest wyrównanie częstotliwości pomieszczenia i uzyskanie czystego dźwięku. W ofercie akustonic.com znajdą Państwo następujące rodzaje paneli akustycznych:

absorbery: zadaniem specjalnej porowatej struktury jest absorpcja dźwięku pozwalająca uniknąć echa i pogłosów. Produkt został wykonany z wysokiej jakości wełny mineralnej o bardzo dobrych właściwościach wygłuszających.
dyfuzory: celem tego rodzaju paneli jest rozproszenie dźwięku, który dość często odbija się od pustych ścian. Panele wykonane z drewna liściastego są stylowym dodatkiem, które może stanowić element dekoracyjny.
panele hybrydowe: łączą działanie absorberów i dyfuzorów, co zapewni kompleksowe działanie. Charakteryzuje je uniwersalność i możliwość zastosowania w różnych rodzajach pomieszczeń.
mobilne panele akustyczne: największą zaletą produktu jest możliwość postawienia w dowolnym miejscu i brak konieczności montażu do ściany. Panel jest wyposażony w specjalne kółeczka ułatwiające zmianę położenia.
pułapki basowe: produkt działa rozpraszając fale dźwiękowe. Umieszcza się je najczęściej w rogu pomieszczenia za głośnikiem.
Jeżeli dyskomfor dużego pogłosu nie daje ci spokojnie pracować, lub chcesz zbudować swoje studio nagrań sięgaj po sprawdzone rozwiązania. Specjaliści z tej branży pomogą w doborze paneli akustycznych do Twojego pomieszczenia.