pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 27 listopada 2020
  • wyświetleń: 4560

Powiat: 233 potwierdzone zakażenia i 7 zgonów w minionych tygodniu

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj

233 nowe potwierdzone zakażenia oraz siedem zgonów w ciągu ostatnich siedmiu dni w powiecie pszczyńskim - to najnowsze dane o sytuacji epidemiologicznej, podane częściowo przez sanepid, a częściowo przez Ministerstwo Zdrowia.

Jak przekazała w piątek rano (27 listopada) pszczyńska policja, aktualnie w izolacji domowej przebywa 312 mieszkańców powiatu pszczyńskiego, kwarantanną domową objętych jest 714 osób.

W tym tygodniu, decyzją Głównego Inspektora Sanitarnego powiatowe stacje sanitarno-epidemiologiczne przestały informować o sytuacji epidemiologicznej. To zaskakująca decyzja, ponieważ tyski sanepid, podobnie jak pozostałe tego typu jednostki w kraju, do tej pory informował o ilości: zakażeń od początku pandemii na terenie danego powiatu (do pewnego czasu także z dokładnością do każdej gminy), nowych zakażeń w ostatniej dobie, osób przebywających w kwarantannie, ozdrowieńców oraz zgonów.

- Przekazywaliśmy te informacje mieszkańcom, a na ich podstawie podejmowaliśmy decyzje dotyczące działalności powiatu - mówi Barbara Bandoła, starosta pszczyński.

Od wtorku dostęp do danych się zmienił - informacje w okrojonym zakresie zamieszczane są na stronie ministerstwa, które podaje wyłącznie ilość zakażeń w ostatniej dobie oraz ilość zgonów. Z tego względu również powiat pszczyński musi zmienić zakres podawanych informacji.

sytuacja epidemiologiczna 21-27.11

BM / pless.pl
źródło: Powiat

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus - raport

Publikujemy bieżące raporty Ministerstwa Zdrowia, Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej oraz powiatowego Sanepidu dotyczące sytuacji epidemiologicznej w powiecie pszczyńskim, regionie i kraju. Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj