pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 27 listopada 2020
  • wyświetleń: 19270

Maciuś Cieślik wraz z mamą gośćmi programu Pytanie na Śniadanie!

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Maciuś Cieślik" podaj

W piątek, 27 listopada Maciuś Cieślik wraz z mamą byli gośćmi programu Pytanie na Śniadanie. Widzowie programu mogli bliżej poznać historię chłopca, który zmaga się z rdzeniowym zanikiem mięśni.

Macius w pns
Maciuś Cieślik wraz z mamą gośćmi programu Pytanie na Śniadanie!


SMA, czyli rdzeniowy zanik mięśni - choroba okrutna, postępująca, a do tego jeszcze w zestawie z padaczką. Problemy z oddychaniem, jedzeniem, brak możliwości samodzielnego funkcjonowania. Maciuś nie siada, nie chodzi, na brzuszku nie jest w stanie podnieść główki, nosi gorset, ortezy, wciąż jest rehabilitowany.

To właśnie jego historię mogli poznać dziś widzowie programu Pytanie na Śniadanie. - Nie mamy czasu. Maciuś jest obecnie najstarszym, najcięższym dzieckiem w Polsce, które ma jeszcze szansę otrzymać terapię genową. Dlatego pełna mobilizacja, ja się nie poddam, walczymy. Zbyt dużo serc ludzkich otworzyło się na moje dzieciątko, pokochali Maciusia i każdego dnia pomagają, poświęcają swój czas. Jestem za to bardzo wdzięczna - mówiła mama chłopca.

Materiał wideo z dzisiejszego programu Pytanie na Śniadanie dostępny jest TUTAJ.Zbiórka na leczenie Maciusia prowadzona jest w serwisie SiePomaga.pl. Chłopca można wesprzeć także biorąc udział w licytacjach na Facebooku. Ponadto mieszkańcy powiatu - i nie tylko - organizują liczne akcje społeczne na rzecz Maciusia - więcej informacji znajdziecie w artykułach poniżej.Loading...


Maciuś Cieślik

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Maciuś Cieślik" podaj

BM / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.