pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 27 listopada 2020
  • 28 listopada 2020
  • wyświetleń: 2780

[FOTO] Zakończył się remont chodnika przy ul. Katowickiej

Powiat pszczyński wyremontował chodnik przy ul. Katowickiej w Pszczynie na odcinku ponad 500 metrów. Właśnie zakończył się ostatni etap prac.

Zakończył się remont chodnika przy ul. Katowickiej - 11.2020 · fot. Powiat


W tym roku za ponad 66 tys. zł wyremontowany został niemal 100-metrowy odcinek do przejazdu kolejowego. Remont objął konstrukcję chodnika wraz ze zjazdami oraz wymianę krawężników przy jezdni. W tym samym czasie powiat pszczyński zlecił budowę wyniesionego przejścia dla pieszych przy Szkole Podstawowej nr 2 wraz z niezbędnym oznakowaniem pionowym i poziomym. Prace kosztowały ok. 20 tys. zł.

przeście
Przy szkole podstawowej powstało wyniesione przejście dla pieszych · fot. Powiat


- W ciągu czterech lat wyremontowaliśmy chodnik na odcinku ponad pół kilometra. Prace pochłonęły ponad 350 tys. zł i zostały sfinansowane przez powiat pszczyński i gminę Pszczyna. Przyczyniły się do poprawy bezpieczeństwa pieszych, zwłaszcza dzieci uczęszczających do szkoły podstawowej - mówi Grzegorz Nogły, członek Zarządu Powiatu Pszczyńskiego.

BM / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.