Wiadomości

  • 26 listopada 2020
  • wyświetleń: 3481

Zielona wyspa Śląsk - warsztaty ekologiczno-artystyczne on-line

Szkoły Podstawowe w Pielgrzymowicach i Warszowicach się partnerem kampanii "Zielona Wyspa Śląsk" i biorą udział w warsztatach ekologiczno-artystycznych, które trwają w dniach 23-27 listopada, w formie zajęć on-line.

zielna wyspa śląsk


Zajęcia realizowane są przede wszystkim w klasach I - IV, mogą być jednak wykorzystywane również w klasach starszych, w ramach lekcji przyrody, biologii lub spotkań z wychowawcą. Podczas warsztatów uczniowie dowiadują się o roślinach znajdujących się w naszych domach, przypominają sobie jak dbać o planetę np. poprzez prawidłową segregację śmieci, czy zapoznają się z ciekawostkami dotyczącymi naszego województwa.

Warsztaty zostały podzielone na 4 kolejne odcinki o różnej tematyce:

  • Rośliny oczyszczające powietrze w domu
  • Nauka piosenki zespołu "Carrantuohill - "Rozprawimy się ze smogiem"
  • Kto to jest "kopciuch"?
  • Nasz przyjaciel las


Prowadzone warsztaty są pomocnym narzędziem dla nauczycieli oraz ciekawym urozmaiceniem zajęć dla uczniów.

Na wiosnę w ramach kampanii planuje się zorganizowanie warsztatów ekologicznych, w ramach których odbędzie się tworzenie ekologicznych instrumentów muzycznych, EKO-ART, sadzenie nowych roślin, poznawanie nawyków antysmogowych oraz spotkanie z leśniczym i inne.

Krótki filmik nawiązujący do kampanii, w którą włączyła się Szkoła Podstawowa w Pielgrzymowicach.

"Zielona Wyspa Śląsk" to kampania ekologiczno-artystyczna, która jest realizowana nieprzerwanie od 2009 roku na terenie całego Województwa śląskiego. Pomysłodawcą i głównym inicjatorem akcji jest śląski zespół Carrantuohill wykonujący "zieloną muzykę" od ponad 30 lat. Razem z młodzieżą i przy współpracy z Lasami Państwowymi, Urzędami oraz Miastami Partnerskimi sadzimy tysiące nowych drzew, uczymy młodzież ekologicznego podejścia do codziennego życia, zwracamy uwagę na czystość naszego środowiska, segregację odpadów, problematykę smogu, pokazujemy proste sposoby na wprowadzanie ekologii do naszych domów, ale przede wszystkim uświadamiamy wszystkim, że już dziś na Śląsku żyje się lepiej, że ponad 30% Śląska to tereny zielone, ... i jesteśmy już DRUGIM w kraju regionem pod tym względem!

Na przestrzeni kilkunastu zostały zrealizowane warsztaty ekologiczne dla kilku tysięcy dzieci. Dzięki kampanii powstało na Śląsku ponad 50 nowych lasów ...i nowa piosenka! W załączniku znajdziecie film na temat akcji i piosenkę. Zachęcamy do pracy na rzecz naszej małej ojczyzny i do wspólnej zabawy.

Więcej na http://www.zielonawyspaslask.pl

Oficjalny kanał na YT: https://bit.ly/youtube-Zielona_Wyspa_Śląsk

ar / pless.pl

źródło: UG Pawłowice

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa im. Karola Miarki w Pielgrzymowicach" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Szkoła Podstawowa im. Karola Miarki w Pielgrzymowicach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa im. Karola Miarki w Pielgrzymowicach" podaj