pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 26 listopada 2020
  • 28 listopada 2020
  • wyświetleń: 10613

Koniec czechowickiej "Zapałkowni" - to ostatnia fabryka zapałek w Polsce

Epidemia koronawirusa ma negatywny wpływ na działalność przedsiębiorstw w naszym regionie. Kolejną firmą, która przez trudną sytuację gospodarczą musi zaprzestać działalności, jest PCC Consumer Products Czechowice S.A., popularnie zwana "Zapałkownią".

Koniec czechowickiej "Zapałkowni"! Jest decyzja akcjonariuszy
Koniec czechowickiej "Zapałkowni"! Jest decyzja akcjonariuszy · fot. Google Street View


- W dniu 26 listopada 2020 roku Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie podjęło decyzję o likwidacji PCC Consumer Products Czechowice S.A.; decyzję podjęto w związku z trudną sytuacją ekonomiczną Zakładu spowodowaną malejącym popytem na zapałki oraz trudnościami związanymi z epidemią COVID-19 - czytamy w oświadczeniu przesłanym do redakcji portalu czecho.pl.

- Kiedy decyzja ta wejdzie w życie przestanie istnieć ostatni przemysłowy producent zapałek w Polsce (wcześniej zostały zamknięte fabryki w Gdańsku, Sianowie, Bystrzycy i Częstochowie). Proces likwidacji potrwa kilka miesięcy, a w jego trakcie zostaną spełnione wszystkie zobowiązania wobec pracowników i kontrahentów likwidowanego Zakładu - informuje spółka PCC Consumer Products Czechowice S.A.

czechowickie zapałki
Zapałki czechowickie · fot. www.matches.com.pl


Spółka została założona w 1919 roku, a pierwsze linie produkcyjne ruszyły w 1921 roku. Czechowickie zapałki są znane i cenione nie tylko w Polsce, ale również w krajach Unii Europejskiej, Afryki czy Ameryki Południowej.

mp / pless.pl
źródło: materiały prasowe

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.