pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 26 listopada 2020
  • wyświetleń: 1018

Taśmy LED COB - na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Materiał partnera:

Taśmy LED COB są coraz popularniejsze i chętnie kupowane. Wyglądają bardzo dekoracyjnie, a ich światło określane jest jako "dodające ciepła i przytulności". Diody pięknie rozświetlają pomieszczenie, które nabiera romantycznego i miłego charakteru. Użytkownicy twierdzą, że światło z diody nie jest tak intensywne jak z żarówki. Dzięki temu oczy mogą odpocząć, a człowiek można zaznać spokoju i relaksu.

Taśmy LED COB - na co zwrócić uwagę przy wyborze?


Bogata oferta rynkowa taśm LED COBRynek oferuje urozmaicony i szeroki asortyment taśm LED COB. Klasyfikowane są one pod względem modelu diod, ich ilości na metrze bieżącym, kolorze świecenia czy klasy szczelności. Wybierając taśmę LED, bierze się pod uwagę planowane miejsce montażu oraz funkcji, jaką ma spełniać. Zaletą takiego oświetlenia jest prosta instalacja niewymagająca doświadczenia ani specjalistycznych umiejętności. Mamy do dyspozycji taśmy jednokolorowe i wielokolorowe. Najpopularniejsze kolory diod to: biały (ciepły, zimny i neutralny), czerwony, zielony, niebieski, bursztynowy.

Dobranie koloru diody do pomieszczeniaTaśmy LED powinno dobierać się do charakteru pomieszczenia. Do sypialni i salonu polecany jest kolor biały ciepły, który nie męczy oczu oraz daje przytulne i nastrojowe światło. Kolor zimny biały jest stosowany we wnętrzach, w których dominuje biel, czerń i szarości. Biel neutralna przypomina dzienne światło i jest to doskonały wybór do łazienki lub na oświetlenie toaletki, przy której kobieta robi makijaż. Taśmy LED kolorowe stosowane są w restauracjach, salach weselnych, klubach w salonie lub w pokoju dziecka. Na jednym metrze taśmy LED mamy taśmy jest 30 albo 60 diod. Taśma jednokolorowa cechuje się rozstawem 60 diod/m, zaś wielokolorowe występują w ilości 30 diod/m. Im większa ilość diod tym uzyskuje się intensywniejsze i bardziej równomierne. Przekłada się to również na większy pobór mocy, a co za tym idzie na wyższe rachunki za prąd.

Taśmy wodoodporneTaśmy LED wodoodporne można stosować na zewnątrz i w pobliżu wody. Specjalna żywica silikonowa chroni je przed kurzem i wilgocią. Są one droższe od standardowych i tak samo wydajne pod względem świetlnym. Mogą pięknie ozdobić ogród lub taras. Zwiększone zainteresowania wodoodpornymi taśmami LED obserwuje się w listopadzie i w grudniu, kiedy to dzień jest krótki, a ludzie dekorują domy z myślą o świętach.

tasma-led-cob-eled


Na wymiarWybór zbyt długiej taśmy, to nie dramat, ponieważ można ja dopasować na wymiar. Wzdłuż pasków zaznaczone są linie, gdzie można dokonać cięcia i osiągnąć długość, jaka jest potrzebna, aby pięknie udekorować wnętrze lub ogród.

Taśmy LED zdobyły uznanie użytkowników swoją uniwersalnością i łatwością montażu. Mogą być stosowane przy każdym stylu urządzania wnętrz i we wszystkich pomieszczeniach. Doskonale sprawdzają się jako podświetlenie schodów, czy wystawy sklepowej oraz wszelkich aren muzycznych. To nowoczesne oświetlenie chętnie wykorzystywane w mieszkaniach prywatnych oraz w budynkach użyteczności publicznej, np.: salach weselnych.

Poznaj pełną ofertę na ELED.pl.