pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 25 listopada 2020
  • wyświetleń: 1219

Od dziś mieszkańcy woj. śląskiego mogą skorzystać z darmowej pomocy psychologicznej

Materiał partnera:

Fundacja ADRA Polska oraz należący do niej portal GrupaWsparcia.pl zachęcają wszystkich mieszkańców do skorzystania z darmowej pomocy psychologicznej. Projekt "Promocja Zdrowia Psychicznego i zapobieganie zaburzeniom psychicznym" realizowany jest w ramach dofinansowania z Samorządu Województwa Śląskiego, co oznacza, że skorzystać z niego może każdy mieszkaniec województwa.

Od dziś mieszkańcy woj. śląskiego mogą skorzystać z darmowej pomocy psychologicznej


Jak to działa?W związku z obowiązującym reżimem epidemiologicznym pomoc psychologiczna realizowana będzie całkowicie zdalnie za pomocą grup wsparcia online. W ramach projektu możliwe będzie również skorzystanie z indywidualnej konsultacji psychologiem.

Darmowe grupy wsparcia onlineWszystkie osoby, którym doskwiera samotność, lęk, depresja oraz po prostu chciałyby poczuć wsparcie rekomendujemy zapisanie się do grup wsparcia pod tym linkiem:

https://grupawsparcia.pl/portal/grupy/9/wojewodztwo-slaskie/72

Grupy wsparcia prowadzą specjaliści z zakresu psychologii i terapii grupowych. Wyróżnia je niewielka liczba osób uczestniczących i ukierunkowanie na kluczowy problem. Pomysł ich tworzenia w środowisku wirtualnym został oczywiście zainspirowany działaniem grup samopomocowych w rzeczywistym świecie. Ich niewątpliwą zaletą jest to, że przestrzeń fizyczna, odległość, czas, nie stanowią przeszkody w kontakcie. Wystarczy jedynie urządzenie (komputer/smartfon/palmtop/inne) i połączenie z Internetem. To szczególnie ważna cecha spotkań dla osób zamieszkujących z dala od dużych skupisk miejskich.

Indywidualne konsultacje psychologiczneCzasami pewnych problemów nie można rozwiązać poprzez terapię w grupie wówczas konieczne jest przeprowadzenie rozmów "w cztery oczy". Projekt "Promocja Zdrowia Psychicznego i zapobieganie zaburzeniom psychicznym" pozwala również na taką możliwość. Trzeba jedynie zgłosić taką konieczność poprzez portal lub poprzez mail kontaktowy poniżej.

Zagadnienia poruszane w ramach indywidualny konsultacji to:

  • techniki radzenia sobie ze stresem;
  • przezwyciężanie problemów życiowych związanych z pandemią i nie tylko,
  • wzmocnienie zdrowia psychicznego,
  • wzmocnienie poczucia własnej wartości,
  • inne tematy nieuwzględnione wyżej (prosimy o kontakt mailowy).


Promocja lokalnych grup wsparciaW ramach projektu lokalne grupy i ośrodki wsparcia mogą liczyć na darmową reklamę poprzez portal GrupaWsparcia.pl. Wystarczy skorzystać z linka: https://grupawsparcia.pl/lokalneGrupyWsparcia oraz dodać informację o działającej na terenie woj. śląskiego grupie pomocowej. To ważne szczególnie dla tych, którzy nie wiedzą w jaki sposób i gdzie szukać pomocy. Stwórzmy więc pełny i kompletny wykaz miejsc, gdzie każdy może uzyskać pomoc.

Warto zapamiętać (i powtarzać sobie to jak najczęściej), że nigdy nie jesteś sam.

Projekt "Promocja Zdrowia Psychicznego i zapobieganie zaburzeniom psychicznym" realizowany jest w ramach dofinansowania z Samorządu Województwa Śląskiego z zakresu zdrowia publicznego przez Fundację ADRA Polska i portal GrupaWsparcia.pl.

Więcej informacji można otrzymać za pośrednictwem e-maila: kontakt@grupawsparcia.pl