pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 26 listopada 2020
  • wyświetleń: 3434

Siostra Felicyta kończy 12 lat posługi w DPS w Pielgrzymowicach

Przedstawiciele Zarządu Powiatu Pszczyńskiego podziękowali siostrze Felicycie za kilkunastoletnie pełnienie funkcji dyrektora Domu Pomocy Społecznej w Pielgrzymowicach. Siostra po 12 latach posługi została powołana do pełnienia funkcji dyrektora Domu Pomocy Społecznej w Czarnowąsach koło Opola.

siostra Felicyta
Siostra Felicyta · fot. Powiat


- DPS to placówka, która w swej nazwie zawiera wyraz "dom" i naprawdę czułam się tutaj jak u siebie, a jednocześnie starałam się, aby zawsze panowała w tym miejscu rodzinna atmosfera - mówi siostra Felicyta - Danuta Mryka, która po 12 latach zarządzania Domem Pomocy Społecznej w Pielgrzymowicach została powołana do pełnienia funkcji dyrektora Domu Pomocy Społecznej w Czarnowąsach k. Opola.

Danuta Mryka w 1982 roku wstąpiła do Zgromadzenia Sióstr św. Jadwigi. Przez 15 lat pełniła funkcję kierownika pedagogicznego w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Bogucicach. W 2008 roku została dyrektorem Domu Pomocy Społecznej w Pielgrzymowicach, a wcześniej przez 10 lat zarządzała Domem Pomocy Społecznej w Elblągu.

siostra Rafaela
Siostra Rafaela od grudnia będzie nowym dyrektorem DPS-u w Pielgrzymowicach · fot. Powiat


- Jako nastolatka pojechałam z katechetką do Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Bogucicach. Gdy weszłam do tego domu i zobaczyłam osierocone dzieci to zrodziło się w moim sercu pragnienie. Poczułam, że chciałabym zostać jedną z sióstr i tak jak one zajmować się nimi - stworzyć im prawdziwy dom, w którym będą mogły poczuć się bezpiecznie - wspomina Danuta Mryka.

Starosta pszczyński Barbara Bandoła, wicestarosta Damian Cieszewski oraz członek Zarządu Powiatu Pszczyńskiego Grzegorz Nogły w imieniu mieszkańców powiatu pszczyńskiego podziękowali siostrze za zaangażowanie, z jakim przez wszystkie lata sprawowała opiekę nad Domem Pomocy Społecznej w Pielgrzymowicach.

siostra Felicyta
Przedstawiciele Zarządu Powiatu Pszczyńskiego podziękowali siostrze Felicycie za kilkunastoletnie pełnienie funkcji dyrektora DPS · fot. Powiat


- Człowiek dla drugiego człowieka może być częścią nieba. Tą cząstką nieba dla swojego otoczenia jest właśnie siostra Felicyta. Dziękuję za poświęcenie i zapał, a także okazane serce, opiekuńczość oraz zapewnienie bezpieczeństwa i fachowej opieki podopiecznym domu - mówi Barbara Bandoła, starosta pszczyński.

Na stanowisko nowego dyrektora DPS w Pielgrzymowicach zostanie powołana siostra Rafaela - Ewa Adamuszek, która zarządzała już tutejszym Domem Pomocy Społecznej w latach 2003-2008.

W Domu Pomocy Społecznej prowadzonym przez Zgromadzenie Sióstr św. Jadwigi znajduje opiekę ok. 90 osób z niepełnosprawnościami w wieku od 8 do 64 lat.

ar / pless.pl
źródło: Powiat

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.