pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 25 listopada 2020
  • wyświetleń: 3697

Burmistrz oddał osocze, które ratuje życie pacjentom z COVID-19

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj

W odpowiedzi na apel Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach burmistrz Pszczyny, Dariusz Skrobol oddał osocze jako osoba, która przeszła chorobę COVID-19. W ten sposób chce zachęcić mieszkańców, aby również przyłączyli się do akcji.

Dariusz Skrobol oddał osocze
Dariusz Skrobol oddał osocze dla pacjentów z COVID-19 · fot. UM Pszczyna


Potrzebne jest osocze od osób, które przechorowały COVID-19 lub przebyły bezobjawowo zakażenie koronawirusem SARS COV-2. Osocze ozdrowieńców zawiera przeciwciała, które mogą wspomagać leczenie chorych na COVID-19 z ciężkimi objawami zakażenia.

Osocze mogą oddać osoby, które spełniają poniższe warunki:Ogólne:
  • wiek od 18 do 65 lat,
  • kryteria zdrowotne takie, jak dla honorowych dawców krwi (wykaz dyskwalifikacji stałych i tymczasowych jest dostępny na naszej stronie internetowej www.rckik-katowice.pl w zakładce krwiodawca).


Szczegółowe:
  • osoby po przechorowaniu COVID-19, dysponujące pozytywnym wynikiem wymazu na obecność koronawirusa SARS-CoV-2 metodą PCR - po upływie minimum 28 dni od pełnego ustąpienia objawów lub 18 dni od zakończenia izolacji,
  • osoby po bezobjawowym zakażeniu koronawirusem SARS-CoV-2 z pozytywnym wynikiem badania na obecność przeciwciał anty-SARS-CoV-2 po upływie minimum 14 dni od uzyskania pozytywnego wyniku badania.


Numery telefonów dla ozdrowieńców dostępne są od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.30 do 14.30:

Tel. komórkowe:
726 227 229
607 619 718
607 678 519

Tel. stacjonarny:
32 208 74 19

ar / pless.pl, źródło: UM Pszczyna, RCKiK

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus - raport

Publikujemy bieżące raporty Ministerstwa Zdrowia, Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej oraz powiatowego Sanepidu dotyczące sytuacji epidemiologicznej w powiecie pszczyńskim, regionie i kraju. Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj