pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 24 listopada 2020
  • wyświetleń: 1850

W gminie będzie automatyczna stacja pomiarowa jakości powietrza?

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Smog w Pszczynie" podaj

W listopadzie Urząd Miejski w Pszczynie wystąpił do Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Warszawie z prośbą o uzupełnienie sieci Państwowego Monitoringu Jakości Powietrza o automatyczną stację pomiarową jakości powietrza w Pszczynie.

- Od lat gmina Pszczyna podejmuje działania zmierzające do poprawy jakości powietrza. Walka o czyste powietrze jest jednym z naszych priorytetów. Realizowane są programy dofinansowania do wymiany źródeł ciepła oraz termomodernizacji, zachęcamy do korzystania z transportu alternatywnego dla ruchu samochodowego, a także prowadzimy działania edukacyjne i informacyjne skierowane do mieszkańców - mówi burmistrz Dariusz Skrobol.

Jednym z zadań, przed którym stoi gmina, jest zwiększenie świadomości mieszkańców na temat jakości powietrza. Obecnie w Pszczynie działa system czujników, które zamontowane są we wszystkich sołectwach oraz na terenie miasta, a informacje o odczytach są na bieżąco dostępne na stronie www.czujniki.pszczyna.pl, a także na portalu pless.pl. Dodatkowo na terenie gminy działa jedna stacja pomiarowa dla pyłu PM10 w ramach krajowej sieci monitoringu.

- Zależy nam na tym, aby jak największy obszar gminy był monitorowany. Mieszkańcy muszą mieć wiedzę, jaki jest aktualnie stan powietrza. Dodatkowa stacja pomiarowa dostarczy nam wszystkim szczegółowych danych, które pokażą na ile skuteczne są efekty działań - dodaje burmistrz.

BM / pless.pl, źródło: UM Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Smog w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Smog w Pszczynie" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.