pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 24 listopada 2020
  • wyświetleń: 2257

[FOTO] Bezpieczniej na ulicy Jagiełły w Pszczynie - powstał nowy chodnik

Zakończyła się przebudowa chodnika wzdłuż ulicy Władysława Jagiełły w Pszczynie. Inwestycja znacznie poprawi komfort i bezpieczeństwo pieszych.

Przebudowa chodnika wzdłuż ulicy Jagiełły - 20.11.2020 · fot. Oskar Piecuch / UM Pszczyna


Chodnik przebudowano na odcinku około 150 metrów, od skrzyżowania z ulicą Korfantego do przejścia dla pieszych znajdującego się na wysokości bloku 14-18. Poza wymianą nawierzchni, w ramach przedsięwzięcia obniżone zostały krawężniki przy drogach wewnętrznych. To ułatwi przejście osobom starszym i umożliwi poruszanie się osobom niepełnosprawnym.

- Za nami kolejna zrealizowana z powodzeniem inwestycja. Przebudowa tego chodnika była szczególnie istotna dla pieszych poruszających się między osiedlami Piastów i Siedlice a pszczyńską starówką. Celem prac było również dostosowanie infrastruktury do potrzeb osób z niepełnosprawnościami - mówi burmistrz Dariusz Skrobol.

Inwestycja została zrealizowana w ramach Pszczyńskiego budżetu Obywatelskiego. Prace przeprowadziła firma MARMASZ Rafał Maryjosz z Grzawy. Koszt wykonania prac wyniósł 111 483,24 złotych.

BM / pless.pl, źródło: UM Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.