Wiadomości

  • 24 listopada 2020
  • wyświetleń: 6786

Podopieczni poprawczaka wykonali serce na nakrętki dla Maćka i Filipa

We wtorek, 24 listopada przed budynkiem Szkoły Podstawowej nr 6 w Pszczynie w Pszczynie na osiedlu Kolonia Jasna stanęło serce, do którego można wrzucać plastikowe nakrętki. Dochód z ich sprzedaży zostanie przeznaczony na leczenie Maciusia Cieślika i Filipka Cholewy - mieszkańców Jankowic, którzy cierpią na rzadką chorobę genetyczną - SMA.

Przed Szkołą Podstawową nr 6 w Pszczynie stanęło serce na nakrętki - 24.11.2020 · fot. pless.pl


W ramach współpracy ze środowiskiem lokalnym i zarządem osiedla Kolonia Jasna, wychowankowie Zakładu Poprawczego i Schroniska dla Nieletnich w Pszczynie-Łące wraz z nauczycielami zawodu przyłączyli się do akcji zbierania nakrętek i wykonali na warsztatach szkolnych specjalne serce dla Szkoły Podstawowej nr 6 w Pszczynie, gdzie można wrzucać nakrętki dla potrzebujących dzieci. Kosze powstały z materiałów darowanych przez sponsorów. Chłopcy z poprawczaka mają już kilka kolejnych zamówień!

Zbiórka nie wymaga wielkiego zaangażowania. Wystarczy przynieść do wyznaczonego miejsca zebrane przez siebie plastikowe nakrętki. Każda zakrętka plastikowa to cegiełka na leczenie i rehabilitację dziecka, które tej pomocy potrzebuje. Teraz zbieramy na terapię genową dla chłopców z Jankowic. Na leczenie każdego z nich potrzeba 9,5 mln złotych.

Przed Szkołą Podstawową nr 6 w Pszczynie stanęło serce na nakrętki - 24.11.2020
Przy Szkole Podstawowej nr 6 przy ul. Księżycowej stanęło serce na nakrętki - 24.11.2020 · fot. pless.pl


- Ogromne podziękowania kieruję przede wszystkim do dyrektora Zakładu Poprawczego i Schroniska dla Nieletnich oraz nauczycieli warsztatów szkolnych, na których wsparcie zawsze możemy liczyć. Od wielu lat dzięki bardzo dobrej współpracy podejmujemy wiele akcji na rzecz naszej lokalnej społeczności, między innymi prace porządkowe i malowanie placu zabaw przy ul. Bratniej, projekt i wykonanie szafy dla jadłodzielni w Pszczynie. Tym razem postanowiliśmy włączyć się w akcję zbierania nakrętek w szczytnym celu, do czego serdecznie wszystkich zachęcam! - mówi Arkadiusz Gardiasz, przewodniczący zarządu osiedla Kolonia Jasna.

pomaganie


Maciuś Cieślik

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Maciuś Cieślik" podaj


BM, ar / pless.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Maciuś Cieślik" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.