pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 23 listopada 2020
  • wyświetleń: 999

Kurtki męskie - jakość ma znaczenie

Materiał partnera:

Decydując się na kurtki męskie trzeba przede wszystkim zwrócić uwagę na jakość materiału i jakość wykonania. Kurtka nie może rozpaść się ani stracić właściwości po kilku praniach, zatem istotne znaczenie ma sprawdzanie metek i składu surowcowego, a także sposobu czyszczenia danego materiału. Jeśli mimo stosowania się do instrukcji kurtka zaczyna się pruć czy też ma większą przepuszczalność niż deklarował producent oznacza to, że nabyło się gorszej jakości produkt. Na co należy zwrócić uwagę decydując się na kurtki wiosenne, jesienne czy też zimowe?

Kurtki męskie - jakość ma znaczenie


Jakość wykonania to nie tylko szwy, ale również elementy takie jak kieszenie, guziki czy zamek błyskawicznyWybierając kurtkę zwracamy uwagę na aspekty wizualne. Na pierwszy rzut oka widzimy niedopracowane szwy, to znaczy widoczne, wychodzące nici. Takich kurtek nie warto wybierać, bo z pewnością z czasem może zrobić się w nich dziura, a przecież nie chcemy od razu po zakupie zabierać się za przeszywanie czy też oddawać kurtki do krawcowej. Kieszenie zwykle wykonane są z cienkiego materiału sztucznego lub bawełny. W ich przypadku jakość wykończenia ma podwójnie duże znaczenie, wszak nie chcemy by wypadł nam włożony do kieszeni portfel czy klucze. Niedbale przyszyte guziki szybko mogą odpaść, a przez to trzeba wymienić cały komplet. Istotne znaczenie ma zamek błyskawiczny. Lepiej nie wybierać tych z tworzywa sztucznego, gdyż zwykle są słabsze i szybciej się psują i gubią ząbki. Oczywiście w przypadku zamków bardzo ważna jest odpowiednia eksploatacja, bo nawet najlepszy może się zerwać, jeśli nie dopasujemy rozmiaru jak należy. Zatem kurtki nie powinny być zbyt kuse. Dlatego warto postawić na wysokiej jakości kurtki od sprawdzonych producentów jak diversesystem.com/pl/on/kurtki.

Materiał syntetyczny czy też naturalny - czy to ma znaczenie?Jeśli wybieram kurtki z większą ilością bawełny możemy liczyć na wyższą jakość. Jednak tak niekoniecznie jest. Przede wszystkim w przypadku kurtek ważne jest by były jak najbardziej odporne na wilgoć. Tę odporność bardzo często dają sprawdzone w warunkach laboratoryjnych materiały sztuczne. Są nie tylko wodoodporne, ale również wodoszczelne, a jednocześnie pozwalają skórze oddychać. Materiał z większą ilością bawełny siłą rzeczy będzie bardziej nasiąkał, zatem taka kurtka gorzej sprawdzi się przy naprawdę deszczowej pogodzie.

Teraz już wiesz, że jakość ma znaczenie. Zwracaj uwagę na detale, a kurtka może posłużyć Ci na wiele sezonów.