pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 23 listopada 2020
  • wyświetleń: 1418

Czy warto uczyć się języka rosyjskiego? Zdradzamy 3 najważniejsze powody!

Materiał partnera:

Każdy z nas wie, że warto inwestować swój czas, energię, a także pieniądze w naukę języków obcych. Zazwyczaj pada na naukę języka angielskiego, niemieckiego bądź francuskiego. Zdecydowanie rzadziej decydujemy się na naukę na przykład języka rosyjskiego. Czy w ogóle nauka języka rosyjskiego ma jakikolwiek sens? Właśnie w tym artykule chcemy przyjrzeć się bliżej tej kwestii.

Czy warto uczyć się języka rosyjskiego? Zdradzamy 3 najważniejsze powody!
fot. freepik.com


Język rosyjski - dlaczego warto?Rosja jest niewątpliwie znaczącym gospodarczo państwem. To właśnie tutaj znajduje się aż ¼ rezerwy gazu ziemnego. Nauka rosyjskiego może przydać się nie tylko w celach biznesowych, ale także podczas podróżowania. Oczywiście można podróżować po Rosji bez znajomości języka, jednak trzeba mieć na uwadze, że wiele z osób mieszkających w tym państwie nie posługuje się językiem angielskim w stopniu komunikatywnym.

Co jeszcze może być świetną motywacją do nauki języka rosyjskiego? Czy wiesz, że powierzchnia Rosji rozciąga się aż na 9 stref czasowych i pokrywa aż 1/8 powierzchni lądowej Ziemi? To powinien być odpowiedni argument dla wszystkich miłośników podróżowania. Wyobraź sobie, ile cudownych rzeczy możesz zobaczyć podróżując po tym państwie. Nie da się ukryć, że właśnie biegła znajomość rosyjskiego może w dużej mierze ułatwić Ci podróżowanie po tym kraju. Warto również wiedzieć, że język rosyjski jest 8 pod względem użycia językiem na świecie. W praktyce oznacza to, że rosyjskim posługuje się naprawdę wiele osób, co oznacza również, że jego znajomość może otworzyć Ci wiele dróg.

Znajomość rosyjskiego a lepsza pracaZnajomość języków obcych ma oczywiście wpływ na nasze zarobki. Jednak najczęściej bywa tak, że komunikatywna znajomość języka angielskiego nie wpłynie znacząco na wysokość naszych zarobków. To właśnie połączenie znajomości rosyjskiego oraz angielskiego może znacząco wpłynąć na wzrost Twojej pensji.

Według wyników ogólnopolskiego badania wynagrodzeń z 2015 roku, osoby, które znały jednocześnie rosyjski oraz angielski na poziomie średnio zaawansowanym mogły liczyć na przeciętne wynagrodzenie o 25% brutto wyższe niż pracownicy, którzy posługiwali się tylko jednym z nich.

Ponadto znajomość języka rosyjskiego wpływa również na naszą atrakcyjność jako pracownika na rynku pracy. Znajomość języka rosyjskiego będzie atutem w każdej firmie, która współpracuje nie tylko z Rosją, ale także Ukrainą, Białorusią, Gruzją oraz Kazachstanem. Osoby zawodowo związane z transportem, usługami celnymi, handlem zagranicznym, zaopatrzeniem oraz finansami również powinny rozważyć naukę rosyjskiego. To właśnie w tych branżach ten język jest naprawdę w cenie. Jeżeli chcesz rozpocząć lub kontynuować naukę rosyjskiego, zajrzyj na kursy rosyjskiego w Profi Lingua - online.

Czy język rosyjski jest trudny?Dobra wiadomość jest taka, że nauka języka rosyjskiego nie powinna sprawić Ci większych problemów. Język rosyjski, tak jak język polski wywodzi się z grupy języków słowiańskich. Z tego względu nauka rosyjskiego przychodzi nam naturalnie nieco łatwiej niż nauka języków mających odmienne korzenie.

Nauka języka rosyjskiego nie musi być żmudna i trudna. Może wcześniej wydawało Ci się, że znajomość rosyjskiego to już przeżytek? Mamy nadzieje, że po przeczytaniu tego artykułu widzisz, że istnieją przynajmniej 3 kluczowe powody, dla których warto nauczyć się tego języka. Znajomość języka angielskiego w parze z językiem rosyjskim może przyspieszyć Twoją karierę zawodową i dać Ci szansę na obsadzenie lepszych stanowisk oraz wyższe wynagrodzenie!