pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 23 listopada 2020
  • wyświetleń: 4241

Budżet Obywatelski: w 2021 roku zrealizują 32 projekty za 2,5 mln zł

9405 głosów oddali mieszkańcy w ramach Pszczyńskiego Budżetu Obywatelskiego 2021 r. Ostatecznie zrealizowane zostaną 32 projekty na łączną kwotę 2,5 mln zł.

Czarków, PBO, budżet
Inwestycje zrealizowane w Czarkowie w ramach Pszczyńskiego Budżetu Obywatelskiego · fot. UM Pszczyna


Spośród ośmiu propozycji ogólnogminnych 1381 głosów otrzymał projekt zgłoszony przez Hospicjum Ojca Pio - "Wykonanie otoczenia Domu Ojca Pio - modułu Dziennej opieki nad osobami starszymi i Przychodni" na kwotę 125 000 zł. Możliwa będzie również realizacja projektu mieszkańców Piasku, który zakłada wykonanie nawierzchni z kostki brukowej na alejkach cmentarza komunalnego. W tym przypadku konieczne będzie zredukowanie budżetu do kwoty 62 809,17 zł

- Za nami kolejna edycja Pszczyńskiego Budżetu Obywatelskiego. Nie zawiedli nas mieszkańcy, którzy złożyli wiele bardzo ciekawych propozycji. Nie ukrywam, że kwota 2,5 mln zł, która pozostała do dyspozycji mieszkańców pozwala na wykonanie dużych infrastrukturalnych projektów, takich jak rozbudowa stref rekreacyjnych i sportowych, placów zabaw, a także inwestycji związanych z poprawą bezpieczeństwa - informuje burmistrz Dariusz Skrobol.

Na projekty lokalne mieszkańcy gminy Pszczyna zagłosowali 4942 razy. Decyzją ich głosów zrealizowanych zostanie 30 projektów. W związku z brakiem projektu zaopiniowanego pozytywnie do Pszczyńskiego Budżetu Obywatelskiego 2021, Komisja Skrutacyjna zarekomendowała przeniesienie kwoty 54 672,56 zł przeznaczonej na osiedle Kępa na rzecz realizacji projektów ogólnogminnych.

Wyniki głosowania na propozycje projektów do Pszczyńskiego Budżetu Obywatelskiego 2021

BM / pless.pl
źródło: UM Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.