pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 20 listopada 2020
  • wyświetleń: 1428

Święto służb społecznych w gminie Pawłowice

21 listopada przypada Dzień Pracownika Socjalnego. To święto pracowników służb społecznych.

Święto służb społecznych w gminie Pawłowice - 20.11.2020 · fot. UG Pawłowice


W gminie Pawłowice praca socjalna jest realizowana przez pracowników Ośrodka Pomocy Społecznej. Do ich zadań należy m. in. pomoc osobom potrzebującym wsparcia przy rozwiązywaniu problemów życiowych, poradnictwo w zakresie uzyskania pomocy od innych instytucji i organizacji realizujących tego typu zadania, ocena zjawisk wymagających uruchomienia świadczeń z zakresu pomocy społecznej. Działalność służb społecznych jest szczególnie istotna w czasie epidemii, kiedy z dnia na dzień więcej osób potrzebuje dodatkowej pomocy, choćby dobrze funkcjonujące osoby samotne, które dostają się na kwarantannę.

Z okazji święta wójt gminy Franciszek Dziendziel w piątek, 20 listopada odwiedził Ośrodek Pomocy Społecznej w Pawłowicach składając pracownikom ośrodka życzenia zdrowia, satysfakcji z niesienia pomocy innym i wiary w drugiego człowieka.

BM / pless.pl, źródło: UG Pawłowice

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.