pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 20 listopada 2020
  • 22 listopada 2020
  • wyświetleń: 11697

[WIDEO] Leśniewski: sceptykom polecam przyjrzeć się liczbie zgonów

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj

W piątek, 20 listopada dyrektor pszczyńskiego szpitala przedstawił aktualną sytuację w lecznicy. Dr n. med. Marcin Leśniewski tradycyjnie zachęcił do dbania o siebie i otoczenie, ale tym razem zwrócił się także do tzw. koronasceptyków.Decyzją ministra zdrowia Szpital Powiatowy w Pszczynie został szpitalem II stopnia zabezpieczenia covidowego. Z czym się to wiąże? - Zostaliśmy zobowiązani do zabezpieczenia 36 miejsc dla chorych na COVID-19, w tym 2 miejsc respiratorowych - informuje dr n. med. Marcin Leśniewski i dodaje, że decyzja ta jest usankcjonowaniem stanu, który i tak w tym szpitalu funkcjonował. Od kilku tygodni w placówce przebywa bowiem około 40 pacjentów z dodatnim wynikiem na obecność COVID-19, którzy są leczeni. Jednocześnie szpital nie przestaje leczyć pacjentów niezakażonych Sars-COv-2.

- To wszystko udaje się dzięki organizacji wewnętrznej szpitala, ale również dzięki wielkiemu wsparciu darczyńców. Chciałbym podziękować zarówno tym, którzy są w stanie na konto szpitala przelać pieniądze, jak i tym anonimowym darczyńcom, którzy są w stanie przynieść do szpitala wodę mineralną i zaoferować każdą pomoc. Bardzo serdecznie za to dziękuję - mówi dyrektor Szpitala Powiatowego w Pszczynie.

Podczas dzisiejszego nagrania dr n. med. Marcin Leśniewski zwrócił się także do tej grupy osób, która nie do końca jest przekonana co do wagi problemu związanego z epidemią. - Dbanie o swój stan, funkcjonowanie organizmu ma bardzo duże znaczenie. Nie będę powtarzał o maseczkach, dystansie, wietrzeniu, bo Państwo to wszystko doskonale wiedzą. Ci wszyscy, którzy są sceptykami w tym zakresie, to osoby, którym poleciłbym przyjrzenie się liczbom, których nie da się zmanipulować. Główny Urząd Statystyczny publikuje na swoich stronach liczby mówiące o ogólnej śmiertelności. Ta ogólna śmiertelność w ostatnich tygodniach wzrosła o 100%. Obojętnie, jakie kto ma podejście do polityki, do interpretacji sytuacji, w której jesteśmy, proszę spojrzeć na te liczby - one nie kłamią - i proszę dbać o siebie - dodał Leśniewski.

BM / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus - raport

Publikujemy bieżące raporty Ministerstwa Zdrowia, Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej oraz powiatowego Sanepidu dotyczące sytuacji epidemiologicznej w powiecie pszczyńskim, regionie i kraju. Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj