pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 19 listopada 2020
  • wyświetleń: 4573

Jechał DK-1 pod wpływem alkoholu i bez uprawnień. Miał 2,5 promila

We wtorek na pszczyńskim odcinku drogi krajowej nr 1 patrol drogówki zatrzymał kierującego Mercedesem Viano. Mężczyzna miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Ponadto nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

We wtorek po godzinie 21.00 funkcjonariusze drogówki patrolujący trasę DK-1 zwrócili uwagę na pojazd Mercedes Viano, którego kierujący poruszał się całą szerokością jezdni. Policjanci niezwłocznie zatrzymali samochód, aby sprawdzić przyczynę takiego stylu jazdy. Funkcjonariusze wyczuli silną woń alkoholu od kierującego. Po zbadaniu jego stanu trzeźwości okazało się, że mężczyzna ma ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie.

W trakcie wykonywanych czynności kierujący Mercedesem był bardzo agresywny w stosunku do interweniujących policjantów. Okazało się, że 45-letni mieszkaniec Siemianowic Śląskich nie posiada uprawnień do kierowania, a pojazd, którym się poruszał, nie posiadał obowiązkowego ubezpieczenia OC. Policjanci wezwali pomoc drogową, która zabezpieczyła auto na parkingu policyjnym. Mężczyzna, ze względu na stan upojenia alkoholowego, został odwieziony na Izbę Wytrzeźwień. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.

- Zwracamy się z apelem do wszystkich uczestników ruchu drogowego. Jeśli zauważycie pojazd, którego kierujący porusza się w sposób, który wzbudza podejrzenia, dzwońcie na numer alarmowy 112 bądź 997. Wszystko w trosce o nasze wspólne bezpieczeństwo i w ramach akcji " Nie reagujesz-akceptujesz". Rocznie na drogach naszego kraju, nietrzeźwi kierujący powodują bardzo wiele zdarzeń drogowych. Tym razem policjanci prawdopodobnie zapobiegli jednemu z nich. Nie bądźmy obojętni! - apelują mundurowi.

BM / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.