pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 18 listopada 2020
  • wyświetleń: 1190

Spraw bliskim wyjątkowe prezenty na Mikołajki z dowozem

Materiał partnera:

Mikołajki zbliżają się wielkimi krokami. Nie od dzisiaj wiadomo, że dzień ten - oprócz bożonarodzeniowej Gwiazdki - jest jednym z najprzyjemniejszych, a jednocześnie najbardziej wyczekiwanych dni w roku, zwłaszcza przez najmłodszych.

Spraw bliskim wyjątkowe prezenty na Mikołajki z dowozem


Nie tylko dzieci zresztą liczą na hojne podarki z tej okazji, niecierpliwie wyglądając dobrotliwego, brodatego staruszka z dalekiej Laponii - nie ma przecież chyba ani jednej dorosłej osoby, która nie ucieszyłaby się z symbolicznego chociażby prezentu od świętego Mikołaja (lub, jak kto woli, Dziadka Mroza). Cóż jednak w przypadku, kiedy nie możemy zostać "wysłannikami" legendarnego biskupa, a spotkanie z bliską nam osobą, którą planowaliśmy obdarować tematycznym upominkiem, staje się niemożliwe?

Prezenty z dalekaEventy i spotkania mikołajkowe w gronie rodzinnym, przyjacielskim czy zawodowym to w naszej kulturze już standard. Firmy najczęściej wykorzystują ten czas (czyli imieniny Mikołaja przypadające na dzień 6 grudnia lub terminy zbliżone) do organizacji imprez integracyjnych dla swoich pracowników lub traktują je jako świetną okazję do podtrzymania relacji biznesowych z kontrahentami. Tym sposobem w wielu polskich i międzynarodowych przedsiębiorstwach od dawna już kwitnie tradycja obdarowywania kolegów z pracy różnorakimi drobiazgami. Niejeden symboliczny gadżet trafia wówczas także w ręce klientów - chociażby w formie podziękowania za spotkanie, które odbyło się w tym wyjątkowym, przedświątecznym okresie.

Podobnie rzecz ma się także (a nawet: przede wszystkim) w naszych domach. Dzieci z dużym wyprzedzeniem spisują listy wymarzonych prezentów "dla Mikołaja", by zawczasu "mógł im je dowieźć z daleka". Dorośli z kolei przemierzają galerie handlowe w poszukiwaniu oryginalnego upominku dla swoich pociech, partnerów, krewnych i znajomych - tak, by oni również mogli choć na chwilę poczuć dawną, utraconą z wiekiem magię tych chwil. W wielu przypadkach jednak osobiste obdarowanie najbliższych okazuje się niemożliwe: ze względu na dzielącą odległość, stan zdrowia lub różnego rodzaju "wypadki losowe".

Wyjątkowo trudne w organizacji mogą okazać się zwłaszcza tegoroczne Mikołajki - obecna sytuacja epidemiczna niejednemu z nas pokrzyżuje (a być może nawet uniemożliwi) - realizację towarzyskich planów. Czy oznacza to jednak, że tym razem osoby nam bliskie mają przysłowiowo "obejść się smakiem" w kwestii wizyty słynnego świętego? Niekoniecznie. Z pomocą przychodzą nam bowiem sklepy internetowe, oferujące użytkownikom możliwość zakupu produktów z opcją dostawy paczki pod wybrany adres.

Nie tylko kwiatyJedną z firm, która może okazać się dla nas swoistym "mikołajkowym zbawieniem" (ratującym z każdej, nie tylko z pandemicznej opresji) jest chociażby marka E-kwiaty - popularny ekspres kwiatowy, świadczący swoje usługi na terenie całego kraju. Swoim klientom oferuje ona bowiem rozmaite zestawy prezentowe, które dostarczane są przez jej pracowników wprost pod drzwi wybranych adresatów. Co istotne, przedsiębiorstwo to nie pełni wyłącznie funkcji tytułowej kwiaciarni internetowej - oprócz bukietów proponowanych na różne okazje, w ich asortymencie znajdują się także m.in.: kosze podarunkowe (w postaci wytwornych mieszanek delikatesowych, na które składają się m.in.: zabawki, słodycze, akcesoria tematyczne, alkohole, kawy, herbaty i witaminy), torty przygotowywane na zamówienie czy tzw. flower boxy - modne kompozycje kwiatowe, wzbogacone np. o dodatkowy gadżet-niespodziankę (w formie: butelki wina, maskotki dla maluszków, karty podarunkowej do wybranego sklepu lub biżuterii).

Niezależnie więc od tego, czy szukamy zestawu przeznaczonego wyłącznie dla dzieci, czy nietuzinkowego prezentu dla osoby dorosłej, marka pomoże nam znaleźć coś, co pozwoli zadowolić zarówno nas samych, jak i gusta docelowych adresatów paczki. W momencie, kiedy nie możemy pozwolić sobie na obecność i bliskie towarzystwo drogich nam osób, nic tak przecież nie osładza rozłąki jak garść słodkości, mięciutki pluszak czy wirtualny toast wzniesiony przy pomocy wykwintnego trunku. Nie o same gadżety przecież w gruncie rzeczy chodzi, a o emocje. I pamięć, która się za nimi kryje - tak istotną zwłaszcza w wyjątkowych sytuacjach.