pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 18 listopada 2020
  • 19 listopada 2020
  • wyświetleń: 7781

[WIDEO] Cykliczna zmiana świateł i spowolniony przejazd DW 935

W ostatnim czasie od naszych czytelników otrzymujemy coraz więcej sygnałów dotyczących korków tworzących się na DW 935. Kierowcy zwracają uwagę, że czas przejazdu przez Radostowice wydłużył się w momencie wprowadzenia cyklicznej zmiany sygnalizacji świetlnej na przejściu dla pieszych w pobliżu skrzyżowania z ul. Dworcową.

Korek w Radostowicach, 17.11.2020, godz. 6.50
Korek w Radostowicach, 17.11.2020, godz. 6.50 · fot. nadesłane przez czytelnika


We wtorek czytelnik przesłał do nas fotografię wykonaną przed godziną 7.00. Na zdjęciu widzimy sznur aut oczekujących na przejazd. Tego samego dnia o godzinie 15.40 wybraliśmy się do Radostowic, by sprawdzić jak wygląda sytuacja w godzinach popołudniowych. O ile jadąc w stronę Pszczyny nie musieliśmy stać w korku, kierowcy jadący w kierunku Suszca musieli liczyć się z wydłużonym czasem przejazdu.

Nasi czytelnicy zwracają uwagę, że w godzinach, kiedy ruch jest największy, stoją w korku nawet od świateł w rejonie północnej obwodnicy Pszczyny.Poniżej publikujemy list kierowcy, który jako pierwszy zwrócił się do nas w tej sprawie. Jego treść, wraz z prośbą o komentarz, skierowaliśmy do Zarządu Dróg Wojewódzkich. Dziś otrzymaliśmy odpowiedź: - Zmieniliśmy program na stałoczasowy, by piesi nie musieli dotykać przycisków. Po analizie sytuacji podjęliśmy decyzję o przywróceniu tego wymogu. Najpóźniej jutro sygnalizacja będzie działać w sposób wymagający przyciśnięcia przycisku, by pojawiło się zielone dla pieszych - informuje Ryszard Pacer, rzecznik prasowy ZDW.

List czytelnika

Piszę pewnie w imieniu kilku tysięcy mieszkańców powiatu pszczyńskiego, którzy codziennie poruszają się Drogą Wojewódzką 935.

Jak mniemam z powodu sytuacji epidemiologicznej, na przejściach dla pieszych w miejscowości Radostowice i Suszec wprowadzono cykliczną zmianę świateł. Tym samym zdezorganizowano ruch lokalny, a tworzące się w tych miejscach korki wydłużają czas dojazdu na niespotykaną dotychczas skalę. Problemem jaki widzę, jest zbyt krótki czas poświęcony na jeden cykl.

Rozumiem, że zmiany spowodowane są sytuacją epidemiologiczną i mają zapobiec dotykania przycisków przez pieszych. Zmiany są jednak zbyt szybkie biorąc pod uwagę ogromne natężenie ruchu pojazdów. Co więcej, aktualne warunki pogodowe w połączeniu ze wspomnianymi wyżej niedogodnościami wpływają na koncentrację kierowców, a więc także na bezpieczeństwo wszystkich użytkowników drogi.

Bardzo proszę o analizę sytuacji i interwencję w tej sprawie. Niestety dzwoniąc na infolinię zostałem zignorowany.


Nazwisko do wiadomości redakcji

BM / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.