pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 18 listopada 2020
  • wyświetleń: 3050

Projekt budżetu powiatu na 2021 r. gotowy. Na co pójdą pieniądze?

- Czas jest niepewny, ale jest mnóstwo zadań do wykonania i bardzo staraliśmy się, żeby znalazły swoje miejsce w przygotowanym dokumencie - podkreśla starosta Barbara Bandoła.

projekt budżetu
Projekt budżetu powiatu na 2021 r. gotowy · fot. Powiat


Dochody zaplanowano w kwocie 114 mln zł, natomiast wydatki w wysokości niemal 117,5 mln zł. Wydatki inwestycyjne wyniosą 13,5 mln zł.

Kluczowe będą działania w Szpitalu Powiatowym w Pszczynie. W projekcie budżetu powiatu zapisano 1 mln zł na dopłaty do wydatków bieżących placówki, 1,3 mln zł na kolejne inwestycje - wymianę windy pożarowo-ratowniczej i pierwszy etap modernizacji instalacji wodociągowych. Kontynuowane będą rozpoczęte zadania drogowe i realizowane te zupełnie nowe, zarówno pod kątem przebudowy nawierzchni jezdni, jak i budowy nowych chodników.

Powiat zadba także o rozwój bazy oświatowej w swoich szkołach - dzięki środkom unijnym powstaną kolejne pracownie do nauki zawodu, wykonany zostanie następny etap modernizacji budynku internatu PZS nr 2, gdzie uczniowie zyskają więcej przestrzeni do nauki.

Projekt budżetu został w terminie przekazany radnym powiatowym oraz przesłany do Regionalnej Izby Obrachunkowej w Katowicach. O ostatecznym kształcie dokumentu zdecyduje Rada Powiatu Pszczyńskiego.

- Bardzo dziękuję Zarządowi Powiatu Pszczyńskiego, skarbnikowi powiatu, służbom finansowym, kierownikom i naczelnikom komórek starostwa oraz dyrektorom powiatowych jednostek za ogrom pracy, jaki wszyscy włożyli w przygotowanie projektu budżetu na przyszły rok. Czasy nie są łatwe, ale wspólnie udało nam się zaplanować wiele ważnych zadań na zbliżające się 12 miesięcy. Wierzę, że nasze działania przyczynią się do wzrostu komfortu życia w naszym powiecie - mówi Barbara Bandoła, starosta pszczyński.

BM / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.