pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 18 listopada 2020
  • wyświetleń: 4753

Szkoła w Porębie doczekała się sali gimnastycznej

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa w Porębie" podaj

Szkoła w Porębie to ostatnia szkoła w gminie Pszczyna, która doczekała się sali gimnastycznej. Inwestycja jest już gotowa.

Sala gimnastyczna w Porębie jest już gotowa - 11.2020 · fot. Piotr Łapa / UM Pszczyna


Zakres prac obejmował: budowę sali gimnastycznej wraz z szatniami i pomieszczeniami sanitarnymi, magazynem sprzętu i kotłownią gazową, połączonymi przejściem z częścią istniejącą szkoły.

- Zakończyła się realizacja długo oczekiwanej inwestycji. Uczniowie ze szkoły w Porębie mają do dyspozycji nowoczesny obiekt. W końcu będą mogli uczestniczyć w zajęciach z wuefu w sali, która spełnia najwyższe standardy. Przy okazji inwestycji zamontowana została nowoczesna kotłownia gazowa - informuje burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol.

Zadanie współfinansowane było ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki - środki Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach Programu Sportowa Polska - Program Rozwoju Lokalnej Infrastruktury Sportowej. Gmina Pszczyna uzyskała dotację w wysokości 989 700 zł. Koszt inwestycji wyniósł 3 061 593 zł.

Z początkiem października uczniowie mieli korzystać już z nowoczesnego obiektu sportowego. Sytuacja związana z pandemia koronawirusa spowodowała, że na pierwsze zajęcia trzeba jeszcze poczekać.

BM / pless.pl, źródło: UM Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Szkoła Podstawowa w Porębie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szkoła Podstawowa w Porębie" podaj