pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 16 listopada 2020
  • wyświetleń: 1290

Pierścionek z diamentem - dlaczego warto?

Materiał partnera:

Diamenty to nadzwyczajne kamienie - piękne i niezwykle trwałe. Owiane są też niezwykłą legendą - przez wieki ludzie poświęcali życie na ich poszukiwaniu, a władcy prześcigali się w tym, kto zdobędzie największy kamień. Dziś diamenty często zdobią naszą biżuterię, w tym pierścionki. Dlaczego warto wybrać właśnie pierścionek z diamentem? I gdzie najlepiej go kupić?

1. Historia diamentu
2. Jak wybrać pierścionek z diamentem?
3. Gdzie kupić pierścionek z diamentem?

Historia diamentuMarilyn Monroe śpiewała, że diamenty są najlepszymi przyjaciółmi kobiety. Uważane za najszlachetniejsze z kamieni szlachetnych, często są dziś elementem autorskiej biżuterii, tworząc niezwykłe stylistyczne kombinacje. Diamenty zawracają w głowach, budzą skrajne emocje, łączą i rozdzielają kochanków.

Ich nazwa pochodzi od starogreckiego słowa "adamas", które oznacza coś niezniszczalnego. Przez wiele stuleci uważano, że diament faktycznie jest substancją niemożliwą do zniszczenia - dopiero żyjący w XVIII wieku francuski chemik Antoine Lavoisier zdołał spalić diament, używając skupionych soczewką promieni słonecznych. Wciąż jednak diament uważany jest za najtwardszą substancję istniejącą naturalnie w przyrodzie.


Jak wybrać pierścionek z diamentem?Odpowiedź na pytanie "jak wybrać pierścionek z diamentem" nie należy do najłatwiejszych. Oprócz doboru odpowiedniego rozmiaru powinniśmy skupić się na doborze odpowiedniego kruszcu i jego koloru. W sklepie internetowym BEMOON odnajdą Państwo liczne wzory, łączące piękno diamentu ze złotem klasycznym, złotem białym czy platyną, a także kombinacje tych kruszców i kolorów. Wybór oprawy i stylu to również ważna decyzja - wśród różnych wariantów dostępna jest m.in. oprawa szatonowa, oprawa pełna czy oprawa kanałowa. Niezwykła, autorska biżuteria tworzona jest na bazie różnych kombinacji, eksponujących piękno i błysk diamentów w nieraz ekstrawaganckich stylizacjach.

Gdzie kupić pierścionek z diamentem?Pierścionek z diamentem to spełnienie marzeń niejednej kobiety. Wśród licznych sklepów z biżuterią oferta sklepu internetowego BEMOON wyróżnia się starannością o wymagania klienta, a także profesjonalnym doradztwem. A dlaczego warto wybrać właśnie pierścionek z diamentem? Z pewnością odpowiedź na to pytanie tkwi w samej legendzie diamentu, jego kulturowej wartości, na którą jednak zasłużył sobie pięknem i niepowtarzalnością. Jest kanwą zarówno dla klasycznej, jak i autorskiej biżuterii. Nie ma drugiego kamienia szlachetnego w naturze i kulturze, który budziłby takie emocje.

BEMOON - biżuteria autorska
Email: kontakt@bemoon.pl
Tel.: +48 695 995 850

bemoon.pl/