pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 12 listopada 2020
  • wyświetleń: 1826

Jak sprawdzić, czy sklep internetowy jest godny zaufania?

Materiał partnera:

Wystarczy kilka prostych ruchów, by mieć pewność, że dany sprzedawca oferuje bezpieczne transakcje.

Jak sprawdzić, czy sklep internetowy jest godny zaufania?


Tegoroczny handel w znacznym stopniu przeniósł się do internetu. Nawet osoby, które dotychczas nie korzystały z tej formy zakupów, zostały niekiedy zmuszone, by nabyć pewne produkty online. Sprawdź w jaki sposób zadbać o swoje bezpieczeństwo, weryfikować sklepy internetowe i kupować wyłącznie w sprawdzonych miejscach?

Informacje o sklepieKażdy szanujący się sklep powinien mieć na swojej stronie zakładkę z danymi do kontaktu. Nazwa firmy, adres, a także NIP i REGON. Możesz sprawdzić je wszystkie w internetowym Biuletynie Informacji Publicznej. Wklejając w odpowiednie okienko skopiowany NIP, REGON lub KRS powinieneś otrzymać informacje z Głównego Urzędu Statystycznego o faktycznym istnieniu takiego podmiotu. Jeżeli nie możesz znaleźć firmy, nie jest to sprzedawca godny zaufania.

Możesz także próbować nawiązać kontakt telefoniczny z danym przedsiębiorcą. Zdarzają się przypadki, że wyłudzacze podają na swoich stronach fałszywe numery telefonów, więc jeśli dzwonisz do meblowego, a odbierze Pani Krysia z mięsnego, wiedz, że coś jest na rzeczy.

Zwróć uwagę na adres internetowyNiby drobiazg, a jednak w ten sposób potrafią działać oszuści. Bazując na znanych markach, stawiają do złudzenia podobną stronę i wyłudzają płatności. Otwierając stronę nawet znanego Ci sklepu, wyrób sobie nawyk dokładnego weryfikowania jej adresu zanim cokolwiek kupisz.

Sprawdź opinie klientówW internecie nie jest problemem dotarcie do opinii na temat konkretnego produktu, marki, czy sprzedawcy. Mogą się one znajdować bezpośrednio na stronie sklepu, choć należy pamiętać, że nie muszą być wiarygodne. Bardziej godnymi zaufania są recenzje dostępne w wyszukiwarce Google lub w popularnych porównywarkach cenowych.

Nie pozostawaj przy zerknięciu na liczbę ocen. Niestety tu również zdarzają się oszustwa. Przeczytaj kilka opinii, zastanów się, czy wydają Ci się uczciwie. Samo "polecam" niczego nam nie mówi. Zbyt wylewne zachwyty nad workiem do odkurzacza również mogą być podejrzane.

Korzystaj z porównywarek cenowychJeżeli nie masz pewności, czy dany sklep zasługuje na Twoje zaufanie, a chcesz zrobić zakupy za dużą kwotę, sprawdź oferty w miejscu, które zrzesza tylko zaufanych sprzedawców. Porównywarka Cen Skapiec.pl ma w swojej bazie ponad 3 tysiące sklepów i 11 milionów produktów. Każdy sklep internetowy, który chce się z nią zintegrować, jest wcześniej weryfikowany. Dodatkowo w serwisie zamieszczane są oceny i opinie klientów.

Poza zdobyciem pewności, że kupujesz w wiarygodnym miejscu, dzięki porównywarce możesz znaleźć najbardziej korzystną ofertę, doskonale dostosowaną do Twoich potrzeb.

Czytaj regulamin sklepuTo bardzo ważny element zakupów online, o którym często zapominamy. Nieporozumienia podczas zawierania transakcji mogą rodzić dalsze problemy. Sprawdź dokładnie jaki jest termin wysyłki i przewidywana data dostawy, by nie okazało się, że sprzedawca po zamówieniu dopiero ściąga towar z zagranicznego magazynu. Upewnij się też, że będziesz mógł zwrócić zakupiony artykuł jeśli nie spełni Twoich oczekiwań lub będzie niezgodny z opisem. Znajdź w regulaminie szczegóły dotyczące procesu reklamacji.