pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 11 listopada 2020
  • wyświetleń: 1079

Jaką pralkę wybrać?

Materiał partnera:

Pralka należy do tych urządzeń AGD, których absolutnie nie może zabraknąć w żadnym mieszkaniu. Dzięki niej w szybki sposób odświeżymy swoje ubrania i pozbędziemy się ewentualnych plam. Duży wybór urządzeń na rynku sprawia, że trudno jest zdecydować się, na konkretny model pralki. Możemy bowiem kupić pralkę ładowaną od frontu lub od góry, wolnostojącą lub przeznaczoną do zabudowy. Z naszego poradnika, dowiesz się, czym się różnią poszczególne modele pralek.

Jaką pralkę wybrać?


Pralka automatyczna czy wirnikowa?Obecnie w sprzedaży znajdują się dwa rodzaje pralek: wirnikowe i automatyczne. Te pierwsze nie cieszą się zbyt dużą popularnością wśród konsumentów, dlatego też ich oferta jest dość mocno ograniczona. Pralki wirnikowe mają zbiornik na wodę, w którym znajduje się wirnik. To on odpowiedzialny jest za pracę urządzenia. Tego typu pralki nie mają węża, który pobierałby wodę, a później ją odprowadzał, dlatego muszą być napełniane i opróżniane ręcznie. Popularne "Franie" mają jednak swoje zalety - przede wszystkim są lekkie, mają kompaktowe wymiary i nie wymagają podłączenia do ujęcia wody. Dobrze sprawdzą się więc na działce czy w domku letniskowym. Warto dodać, że pralki wirnikowe są najmniej awaryjne.

Zdecydowanie bardziej zaawansowane są pralki automatyczne. To właśnie takie urządzenia królują w polskich domach. Jak sama nazwa wskazuje, takie pralki przeprowadzają proces prania automatycznie. Nasza praca ogranicza się jedynie do włożenia brudnych ubrań do bębna, uzupełnienia detergentów piorących i wyboru odpowiedniego programu prania. Całą resztę zrobi za nas pralka.

Pralka ładowana od frontu czy od góry?Pralki automatyczne dostępne są na rynku w dwóch wersjach. Oba rodzaje różnią się pod względem konstrukcyjnym, co znacznie wpływa na walory użytkowe. Największym zainteresowaniem cieszą się pralki ładowane od frontu. Mają one przeszklone drzwiczki, przez które do bębna wkłada się pranie. Pozwalają one również na większą kontrolę procesu prania i umożliwiają szybką reakcję w przypadku zafarbowania odzieży. Wolną przestrzeń nad pralką można dowolnie zagospodarować, natomiast blat urządzenia może posłużyć jako dodatkowa półka.

Z kolei pralki ładowane od góry zainteresują szczególnie osoby, którym dokuczają bóle stawów lub kręgosłupa. Takie urządzenia mają pokrywy otwierane do góry, dzięki czemu pranie można wrzucać do bębna w pozycji stojącej. Nie ma potrzeby kucania, schylania się i nadwyrężania kręgosłupa. Co więcej, modele ładowane od góry mają mniejsze rozmiary. Zmieszczą się więc w małych i wąskich łazienkach.

Pralka wolnostojąca czy do zabudowy?W przypadku pralek ładowanych od frontu, do wyboru są zarówno modele wolnostojące, jak i do zabudowy. Najpopularniejsze są pralki wolnostojące, które można bez problemu ustawić w łazience, pralni czy pomieszczeniu gospodarczym. Takie modele występują w wielu wymiarach, dzięki czemu można je z łatwością dopasować do ilości dostępnego miejsca. Jeśli standardowa pralka okaże się zbyt głęboka, można nabyć wąską pralkę slim, której głębokość nie przekracza 50 cm.

Natomiast pralki do zabudowy będą doskonałym rozwiązaniem do kuchni. Można je bez problemu ukryć w szafce pod blatem kuchennym, dzięki czemu będą całkowicie niewidoczne. W ten sposób można zaoszczędzić miejsce w łazience, np. na większą wannę czy kabinę prysznicową. Pralki do zabudowy mają też pewne wady. Przede wszystkim ich montaż jest bardziej skomplikowany, ponieważ wymaga zamówienia specjalnej szafki na wymiar. Poza tym ze względu na swoją konstrukcję, takie pralki mają narzucone określone wymiary.

Jeśli nie wiesz, gdzie kupić pralkę, zajrzyj do nowego sklepu internetowego Inlago.pl. Znajdziesz tam duży wybór pralek - zarówno modele wolnostojące, jak i do zabudowy, a także pralki ładowane od frontu i od góry. Z pewnością znajdziesz dobrą pralkę, która będzie odpowiadać Twoim indywidualnym oczekiwaniom.