pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 9 listopada 2020
  • wyświetleń: 3647

Dziś wieczorem i w nocy lepiej nie wychodzić na zewnątrz

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Smog w Pszczynie" podaj

Za nami:

Nadeszła jesień, a wraz z nią chłodniejsze dni. Dziś w nocy temperatura oscylowała w okolicach zera stopni Celsjusza. Niestety wiąże się to także z powracającym smogiem.

Jak informuje Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Katowicach, na podstawie prognozy i wyników pomiarów jakości powietrza na stacjach monitoringu, ze względu na pył zawieszony PM10, jakość powietrza szczególnie w godzinach wieczornych, nocnych i porannych będzie zła.

- Warunki metrologiczne utrudniają rozprzestrzenianie się zanieczyszczeń w sytuacji wzmożonej emisji z sektora bytowo-komunalnego - czytamy w powiadomieniu WIOŚ-u.

Prognozowane na dzień 9 listopada przekroczenie poziomu informowania dla pyłu PM10 obejmuje: Gliwice, Katowice, Chorzów, Mysłowice, Siemianowice Śląskie, Zabrze, Bytom, Piekary Śląska, Ruda Śląska, Świętochłowice, Rybnik, Żory, Jastrzębie-Zdrój, powiaty: gliwicki, tarnogórski, rybnicki, mikołowski, pszczyński, bielski (gminy: Bestwina, Czechowice-Dziedzice, Jasienica, Wilamowice), raciborski, wodzisławski.

pronoza wioś
fot. http://powietrze.gios.gov.pl


Osoby cierpiące z powodu chorób serca mogą odczuwać pogorszenie samopoczucia np. uczucie bólu w klatce piersiowej, brak tchu, znużenie. Osoby cierpiące z powodu przewlekłych chorób układu oddechowego mogą odczuwać przejściowe nasilenie dolegliwości, w tym kaszel, dyskomfort w klatce piersiowej, nasilenie się objawów ataków astmy. Podobne objawy mogą wystąpić również u osób zdrowych. W okresach wysokich stężeń pyłu zawieszonego w powietrzu zwiększa się ryzyko infekcji dróg oddechowych.

Zalecane środki ostrożności dla ogółu ludności: rozważ ograniczenie intensywnego wysiłku fizycznego na zewnątrz jeśli odczuwasz pieczenie w oczach, kaszel lub ból gardła, ogranicz wietrzenie pomieszczeń, unikaj działań zwiększających zanieczyszczenie powietrza, np. palenia w kominku.

Z kolei zalecenia dla wrażliwych osób są następujące: ogranicz intensywny wysiłek fizyczny na zewnątrz; nie zapominaj o normalnie przyjmowanych lekach, osoby z astmą mogą częściej odczuwać objawy (duszność, kaszel, świsty) i potrzebować swoich leków częściej niż normalnie, ogranicz wietrzenie pomieszczeń, unikaj działań zwiększających zanieczyszczenie powietrza, np. palenia w kominku.

W przypadku nasilenia objawów chorobowych zalecana jest konsultacja z lekarzem.

BM / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Smog w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Smog w Pszczynie" podaj