pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 6 listopada 2020
  • wyświetleń: 3335

Sytuacja epidemiologiczna w powiecie w minionym tygodniu

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj

Tyski sanepid poinformował, że w ciągu ostatniego tygodnia dodatnie wyniki dały próbki pobrane od 374 mieszkańców powiatu pszczyńskiego. W kwarantannie domowej na podstawie danych sanepidu przebywa 2048 mieszkańców naszego powiatu.

W ostatnim czasie tyski sanepid zmienił system raportowania o aktualnej sytuacji epidemiologicznej. Codzienne dane podawane są ogólnie dla powiatu pszczyńskiego, bez podziału na poszczególne gminy.

Według danych sanepidu od 31 października do 6 listopada w powiecie pszczyńskim odnotowano aż 374 nowe przypadki zakażenia koronawirusem. 17 osób wliczono do grona ozdrowieńców.

Z przykrością przyjęliśmy informacje o śmierci siedmiorga mieszkańców powiatu pszczyńskiego: 76-letniej kobiety, 58-letniej kobiety, 69-letniego mężczyzny, 65-letniego mężczyzny, 69-letniej kobiety, 75-letniej kobiety oraz 79-letniego mężczyzny. Bliskim zmarłych składamy szczere wyrazy współczucia.

Od początku pandemii zakażenie potwierdzono u 2134. mieszkańców powiatu pszczyńskiego. Mamy także 1380. ozdrowieńców.

Kwarantanną domową na podstawie decyzji administracyjnej sanepidu objętych jest 2048. mieszkańców (dane z sanepidu na: www.pssetychy.pis.gov.pl).

6.11

BM / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Koronawirus - raport

Publikujemy bieżące raporty Ministerstwa Zdrowia, Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej oraz powiatowego Sanepidu dotyczące sytuacji epidemiologicznej w powiecie pszczyńskim, regionie i kraju. Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.