pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 6 listopada 2020
  • 9 listopada 2020
  • wyświetleń: 13071

[WIDEO] Szpital w dobie pandemii i apel o nieblokowanie poradni

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szpital w Pszczynie" podaj

Dziś spotkaliśmy się z dyrektorem Szpitala Powiatowego w Pszczynie, który przybliżył aktualną sytuację w lecznicy oraz zaapelował o dbanie o siebie, a także o wsparcie dla chorych, seniorów i medyków. Zobaczcie wideo.Epidemia przybiera coraz groźniejszy przebieg. W pszczyńskim szpitalu 1/3 pacjentów jest zarażona SARS-COV-2. Z kolei 1/5 personelu jest nieobecna z powodu izolacji, kwarantann i oddelegowania do innych placówek.

- Najważniejszy przekaz, jaki mam dla Państwa: nie zablokujmy ani poradni ani szpitala. Co zrobić, żeby nie doszło do tej blokady? Po pierwsze: wykupić leki, które na co dzień Państwo stosują. Leki leżące w szafce nie leczą. Po drugie: jak tylko jest taka możliwość to przebywać na powietrzu i wietrzyć pomieszczenia. Po trzecie: dbać o nawodnienie, odżywienie i wypoczynek - mówił dr n. med. Marcin Leśniewski.

Ponadto dyrektor pszczyńskiego szpitala przypomniał, jak należy postępować przy objawach infekcji. Zaapelował również, by czas i siły medyków w poradniach i szpitalach pozostawić dla tych, którzy umrą, jeśli nie otrzymają pomocy.

W rozmowie z nami dr n. med. Marcin Leśniewski zachęcał do pomocy seniorom, medykom i chorym. - Pomagajmy poprzez zwykłe sąsiedzkie czy rodzinne wsparcie. Medykom pomóżmy poprzez wolontariat, o który cały czas apeluję. Natomiast chorym możemy pomagać poprzez krwiodawstwo związane z osoczem ozdrowieńców - apelował dyrektor Szpitala Powiatowego w Pszczynie.

BM / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Szpital w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szpital w Pszczynie" podaj