pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 5 listopada 2020
  • wyświetleń: 1545

Gmina Pawłowice podpisała 178 umów na wymianę starych kotłów

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Smog w Pszczynie" podaj

Dobiega końca tegoroczna realizacja gminnego Programu Ograniczenia Niskiej Emisji PONE. Gmina Pawłowice pozyskała na ten cel 1 mln 246 tys. zł w ramach pożyczki z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

Pożyczka została przeznaczona na dotacje dla mieszkańców ogrzewających swoje domy paliwem stałym nie spełniającym 5 klasy i złożyli wniosek o dofinansowanie. Maksymalna wysokość dotacji wynosi do 70% kosztów kwalifikowanych, jednak nie więcej niż 7 tys. zł.

W 2020 roku gmina Pawłowice podpisała z mieszkańcami w sumie 178 umów na wymianę starych kotłów na paliwa stałe i dzięki dotacji zostanie zamontowanych: 101 to kotłów gazowych, 65 kotłów węglowych z podajnikiem 5 klasy, 8 kotłów pelletowych i 4 pompy ciepła. Wypłaty dofinansowań realizowane są na bieżąco, po uprzedniej wizji lokalnej przeprowadzonej przez pracowników Referatu Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Gminy Pawłowice.

Mieszkańcy gminy Pawłowice od 1998 r. mogą starać się o dopłaty do wymiany urządzeń grzewczych na bardziej ekologiczne. Do końca 2019 roku w gminie wymieniono w sumie 1564 kotły, z czego 492 sztuki wymieniono tylko w 2018 i 2019 roku w ramach pieniędzy pozyskanych z WFOŚiGW w Katowicach w wysokości 3 mln 352 tys. zł. Zaciągnięte pożyczki, zarówno tę z lat 2018-2019 jak i tegoroczną, gmina sukcesywnie spłaca. Do spłaty pozostało jeszcze 2 mln 900 tys. zł.

BM / pless.pl, źródło: UG Pawłowice

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Smog w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Smog w Pszczynie" podaj