pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 4 listopada 2020
  • wyświetleń: 3456

Coraz bliżej szpitala samorządowego w Pszczynie?

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szpital w Pszczynie" podaj

Na wtorkowym posiedzeniu Zarządu Powiatu Pszczyńskiego burmistrz Pszczyny potwierdził, że bardzo poważnie rozważa przystąpienie gminy Pszczyna do samorządowej spółki prowadzącej pszczyński szpital. - Cieszę się, że padła taka deklaracja. W najbliższych dniach będziemy prowadzić rozmowy z włodarzami pozostałych gmin - mówi Barbara Bandoła, starosta pszczyński.

Szpital Powiatowy w Pszczynie
Coraz bliżej szpitala samorządowego w Pszczynie? · fot. Powiat


Zarząd Powiatu Pszczyńskiego zaprosił na wtorkowe posiedzenie burmistrza Pszczyny, Dariusza Skrobola, by poznać jego plany co do przystąpienia gminy Pszczyna do powiatowej spółki Centrum Przedsiębiorczości - operatora Szpitala Powiatowego w Pszczynie.

- Pan burmistrz potwierdził, że bardzo poważnie rozważa przystąpienie do spółki prowadzącej szpital. Wspólnie z dyrektorem placówki, drem Marcinem Leśniewskim w najbliższych dniach będę prowadzić rozmowy z włodarzami pozostałych gmin. Cieszę się, że w tych spotkaniach będzie uczestniczył także Pan burmistrz, wiadomo bowiem, że dla pozostałych gmin kluczowa jest decyzja największej w powiecie pszczyńskim gminy Pszczyna. Teraz, po 1,5 roku rozmów zarysowała się bardzo poważna możliwość powołania spółki, która będzie prowadziła szpital już nie powiatowy, a samorządowy - podkreśla Barbara Bandoła, starosta pszczyński.

Zdrowie publiczne jest na pierwszym miejscu wśród priorytetów Zarządu Powiatu Pszczyńskiego, dlatego kilkanaście miesięcy temu zaproszono gminy do współtworzenia spółki samorządowej - co za tym idzie szpitala samorządowego. Nie bez znaczenia w wystosowaniu tej propozycji był fakt trudnych wyjściowych warunków działania powiatowej spółki jako operatora prowadzącego szpital. W ostatnich miesiącach sytuacja w polskim systemie ochrony zdrowia jeszcze się pogorszyła, ale już przed pandemią była bardzo trudna i wiązała się przede wszystkim z niską wyceną świadczeń medycznych, niewypłacaniem na czas nadwykonań lub wypłacaniem ich w wysokości mniejszej, niż zrealizowane.

- Od początku jestem przekonana, że współpraca przynosi same korzyści. Jako samorządowcy zostaliśmy powołani do pomocy naszym mieszkańcom na wielu polach. I choć dofinansowywanie bieżącej działalności szpitala nie jest zadaniem ani powiatu, ani gmin, tylko wspólnie możemy zadbać o to, co najważniejsze - ochronę zdrowia naszych mieszkańców - podkreśla starosta.

BM / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Szpital w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szpital w Pszczynie" podaj